Nejlepší místa pro svatbu na Jižní Moravě

Připravil jsem pro vás komplexní seznam míst pro vaši svatbu na Jižní Moravě.

Pro zobrazení a filtraci můžete použít mapku níže.
Z mapky se můžete prokliknout rovnou na detail místa, který se nachází pod ní.

Hledáte fotografa pro váš velký den? Koukněte na mé fotky!

Filtrace údajů v mapě
Počet svatebčanů
Počet lůžek na spaní v místě
Obsah

Stodola Suška Kravsko

Stodola Suška patří k jedněm z ikonických míst na svatbu na jižní Moravě, které jsou opravdu hodně žádané. Jak by taky ne, vkusně zrekonstruovaná stodola, která díky velkým oknům nabízí krásně prosvětlený prostor – to rozhodně oceníte nejen vy, ale i každý svatební fotograf. Kromě estetických výhod Stodoly Suška jsou tu ale i ty praktické, a to dostatek místa pro obřad, hostinu i večerní party. Sen každé nevěsty, která touží po velké svatbě. Bez problémů se do stodoly vejde až 150 hostů.

Pokud byste Stodolu Suška hledali na mapě, našli byste ji nedaleko malé vesničky Kravsko na Znojemsku. Asi 2 kilometry od samotné Sušky je také možnost zajistit ubytování v areálu Kocanda, a to pro všechny svatebčany. Pokud chcete svatbu na jižní Moravě, tady ji naplánujete velkolepě do posledního detailu.

Typ svatebního místa: Stodola
Místo: Kravsko
Okres: Znojmo
Vzdálenost z Brna: 77 km
Max počet svatebčanů: 150
Počet lůžek v místě: 170

Hledáte fotografa pro váš velký den? 
Koukněte na mé fotky!

Stodola v meruňkovém sadu

Svatební stodoly jsou v dnešní době obrovským trendem, na Jižní Moravě se jich nachází jen pár, ale jednou z těch nejznámějších je krásná cihlová stodola nedaleko Dolních Kounic, asi 30 km jižně od Brna. Stodola primárně vybudovaná pro účely konání svateb se nachází v rozlehlém meruňkovém sadu, který zároveň slouží jako hlavní obřadní místo a i potenciální kulisa pro párové portrétní focení. Exteriér i interiér stodoly staví na dřevěných trámech, obehnanými zdmi s přiznanou cihlovou strukturou, zvenku působí elegantně, uvnitř útulně. Obsluha pracuje velmi profesionálně a jde vidět, že je připravena na jakékoliv podmínky. Při mém posledním focení v meruňkovém sadu začalo přímo uprostřed obřadu vydatně pršet, na což obsluha stodoly reagovala spěšným rozložením velkých stanů přímo nad sedícími svatebčany.

Pokud hledáte stodolu nedaleko Brna, nemůžete se Stodolou v meruňkovém sadu prohloupit. Pojme i velké svatby o 120 svatebčanech. Malým minusem je však absence ubytování ve svatebním místě, počítejte tedy s nutností zajištění odvozu vašich svatebních hostů.

Pár set metrů od Stodoly se nachází další svatební místo – Samota Karlov. Obě zmíněná jsou často zaměňována.

Typ svatebního místa: Stodola
Místo: Dolní Kounice
Okres: Brno-venkov
Vzdálenost z Brna: 30 km
Max počet svatebčanů: 120
Počet lůžek v místě: 0

Ovčí Terasy Němčičky

Víceúčelová farma v samotném srdci Jižní Moravy a malebné přírody Modrých hor je to pravé místo pro menší a středně velké svatby. Hlavním lákadlem je klidné a nerušené prostředí na okraji lesa s nádherným výhledem směrem na nedaleké Němčičky a Bořetice. V rozlehlém areálu najdete kromě hlavní budovy (restaurace + 14 dvoulůžkových pokojů) také velkou stodolu s posezením, glampingové stany, dětské hřiště, ovocný sad a množství domácích zvířat, které můžete navštívit. Pro svatební portréty není potřeba chodit daleko. hravě je zvládnete v areálu farmy, stačí jednoduchá procházka po okolí, kdy můžete využít ovocný sad, zvířata nebo třeba přilehlý les.

Za zmínku rozhodně stojí i fantastická kuchyně, gastronomie na Terasách je opravdový zážitek!
Pokud zvažujete svatbu na Ovčích Terasách, neváhejte farmu navštívit a přesvědčit se o skvělé atmosféře na vlastní kůži. Farma je v hlavní sezoně otevřená prakticky všechny všední dny.

Typ svatebního místa: Farma
Místo: Němčičky
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 42 km
Max počet svatebčanů: 40
Počet lůžek v místě: 28

Farma Tasov

Moderní farma v rozlehlém areálu na předělu krajů Jihomoravského a Vysočiny. To je Farma Tasov. Nutno podotknout, že malebná krajina s nádhernými jehličnatými lesy v okolí farmy je už doménou spíše druhého z jmenovaných krajů, o to zajímavější vytrhnutí z jihomoravského vinařského prostředí však může představovat.

Farma Tasov je velký komplex budov pro malé, střední i velké svatby do kapacity 200 svatebčanů. Nabízí 45 lůžek k ubytování a nachází se 3 kilometry od dálnice D1 s výbornou dostupností do Brna (50 km / 35 minut. V rozlehlém areálu najdete rybník, les, louku a chovná zvířata. Své ano si můžete říct přímo na Farmě, pokud ale prefetujete tradičnější obřady, můžete se oddat v nedalekém kostele.

Typ svatebního místa: Farma
Místo: Tasov
Okres: Žďár nad Sázavou
Vzdálenost z Brna: 50 km
Max počet svatebčanů: 200
Počet lůžek v místě: 45

Kadlcův mlýn Mariánské údolí

Svatba v přírodě, ale přitom pořád s dobrou dostupností v rámci Brna? To je Kadlcův mlýn v prostředí Mariánského údolí nedaleko brněnské Líšně (Brno-východ). Mariánské údolí je oblíbenou procházkovou lokalitou velké části Brňáků. Je dobře dostupné pomocí MHD, obklopené krásnými lesy a vodními nádržemi. Obojí zmíněné navíc může skvěle posloužit jako místo pro vaše svatební portréty.

Kadlcův mlýn je uzavřený areál pro svatby za jakéhokoliv počasí. V penzionu se nachází lůžka pro až 30 svatebčanů, salonek pro až 50 osob a především velký exteriérový areál s pergolou, výčepem a grilem s kapacitou až 60 osob. Svatební obřad můžete pohodlně uspořádat přímo na rozlehlém trávníku v areálu mlýna.
Pozitivní zprávou je, že majitelé mlýn pronajímají na celý víkend (pátek-neděle) a obecně k pořádání svateb přistupují velmi vstřícně.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Mariánské údolí (Brno)
Okres: Brno-venkov
Vzdálenost z Brna: 10 km
Max počet svatebčanů: 100
Počet lůžek v místě: 30

Dalešický pivovar

Svatba ve vinařství je dnes už běžnou záležitostí, co takhle ale svatba v pivovaru? Slovy jednoho z mých novomanželů zní jasně: ”Nejsem věřící ani princ, abych se bral v kostele nebo na zámku, vezmeme se v pivovaru.” A proč ne? :-)
Pivovar Dalešice je proslulý slavným filmem Postřižiny, který se v pivovaru odehrával. Samotná budova pivovaru má historický nádech a atmosféru. Velkou výhodou je možnost uspořádat celou svatbu v jednom místě. K budově náleží rozlehlá pivovarská zahrada, která poslouží jako obřadní místo (v případě nepříznivého počasí je k dispozici i historická stodola). Pivovarský sál vám bude k dispozici pro svatební hostinu, kterou vám připraví obsluha z Dalešic. Objekt rovněž nabízí ubytování až pro 55 osob.

Z vlastní zkušenosti můžu dalešický pivovar opravdu doporučit. Pokud ho zvažujete jako své svatební místo, neváhejte ho navštívit v kterýkoliv den v týdnu. Věřím, že si ho zamilujete!

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Dalešice
Okres: Třebíč
Vzdálenost z Brna: 55 km
Max počet svatebčanů: 100
Počet lůžek v místě: 55

Vodní mlýn Nejdek

Lichtenštejnský mlýn z 18. století nedaleko jihomoravské Lednice je méně známé, ale o to zajímavější svatební místo. Mlýn nabízí obrovský areál, kterému dominuje rameno řeky Dyje. Svatební tabuli můžete situovat do hlavní společenské místnosti v jádru mlýnu, ta přímo navazuje na nádhernou, nad vodou vyvýšenou, terasu. Svatební obřad můžete situovat u kouzelného soutoku dvou menších vodních toků, který se nachází v areálu zhruba 200 metrů od budovy mlýna.

Na mlýně můžete rovněž ubytovat až 40 svatebčanů. Za zmínku stojí i obyvatelná dobová maringotka v areálu mlýna. Rozhodně se nejedná o pětihvězdičkový hotel, ale o to zajímavější způsob, jak strávit svatební noc, to může být.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Nejdek
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 58 km
Max počet svatebčanů: 60
Počet lůžek v místě: 40

Vinné sklepy Skalák

Chcete mít jistotu, že vaše svatba nebude ohrožena za žádných podmínek? Vinné sklepy Skalák nabízí obrovský kvelbený sklep až pro 110 osob, degustační místnost pro 40-50 osob a další dva salonky s kapacitou desítek osob. Ať už je venku tropické vedro nebo hluboko pod nulou, na Skaláku vám bude vždy dobře. Mimo vnitřní prostory jsou k dispozici samozřejmě také obrovské exteriéry.

Vinařství Skalák bylo založeno v roce 2003, sklepy se nachází ve Skalce u Kyjova. Dostupnost z Brna je dobrá, cesta trvá zhruba hodinu. Pro svatební obřad je k dispozici hned několik míst, za dobrého počasí bych rozhodně doporučil vinohrady, pár set metrů nad Skalákem. Alternativně se dá využít i některý ze salonků nebo sklepů. K dispozici je přímo ve vinařství 29 pokojů pro vaše hosty. Na vaší svatbě bude navíc po celou dobu přítomna velmi příjemná a schopná paní koordinátorka Lucie (2021), která má svatby na Skaláku pod dohledem.

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Skalka
Okres: Hodonín
Vzdálenost z Brna: 61 km
Max počet svatebčanů: 110
Počet lůžek v místě: 49

Penzion Buchlovský Dvůr

Středověký hrad Buchlov je dominantou vrchoviny Chřibů, která se rozkládá zhruba 50km jiho-východně od Brna. Přímo pod hradem se pak mezi nádhernými loukami nachází Penzion Buchlovice. Celý areál penzionu je uzavřený a nabízí perfektní soukromí. Jeho součástí je i krásný rybníček s fotogenickým altánkem. Jak už název napovídá, Penzion Buchlovice nabízí i ubytování, takže si můžete atmosféru celého vašeho velkého dne užít na jednom místě. Obřad můžete situovat uvnitř v salonku, na zahradě nebo na nádherné louce pár desítek metrů pod penzionem. Výhodou pro chladnější počasí je velká zastřešená pergola pro svatební tabuli o kapacitě až 75 osob.

Pro náměty na místa na svatební focení není potřeba chodit daleko. Skvěle poslouží už zmiňovaná louka pod penzionem, případně pak přilehlý hrad Buchlov, lesy, případně meruňkový sad v nedalekých Buchlovicích.

Typ svatebního místa: Hotel/penzion
Místo: Buchlovice
Okres: Uherské Hradiště
Vzdálenost z Brna: 62 km
Max počet svatebčanů: 75
Počet lůžek v místě: 18

Vinařství Obelisk Valtice

Jste fanoušci vína a nádherných výhledů? V tom případě je Vinařství Obelisk ve Valticích stvořeno přímo pro vás! Jedná se o moderní budovu z roku 2017 s dominujícím pohledovým betonem. Obelisk se nachází velmi blízko rakouských hranic na mírném kopci, je obklopen vinohrady a nabízí nádherný a poněkud netradiční výhled na Pálavské vrchy. Atmosféra místa je opravdu jedinečná a i interiéry jsou designově velmi povedené. Areál je obrovský, ale zároveň kompletně oplocený a separovaný od dalších stavení, čímž se vyhnete potenciálním problémům s rušením nočního klidu. Navíc Obelisk pojme až 150 svatebních hostů.

Velkou výhodou Obelisku je rovněž fakt, že samotný obřad se může odehrát přímo na hlavním trávníku pár metrů od svatební tabule. Pro krásná místa na svatební portréty také není potřeba chodit daleko. Bohatě stačí využít areál a jeho zákoutí, který nabízí nádherná místa pro focení především při západu slunce.

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Valtice
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 64 km
Max počet svatebčanů: 150
Počet lůžek v místě: 8

Větrný mlýn Kunkovice

Pokud plánování svatby pro sto hostů není nic pro vás, zkuste najít místo, kde si svůj den užijete jen ve společnosti svědků. Takovým místem je i Větrný mlýn Kunkovice, objekt pár set metrů od stejnojmenné vesničky, na kopečku uprostřed polí. Jedná se sice o historický objekt, prošel ale citlivou rekonstrukcí a je možné si ho i s pozemkem pronajmout. Ubytuje se zde bez problémů až 8 lidí.

Nezažijete tu tedy svatbu velkou, ale rozhodně nezapomenutelnou. Okolní krajina přírodní rezervace i samotný mlýn mají své osobité kouzlo, z čehož bude určitě nadšený nejen svatební fotograf.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Kunkovice
Okres: Kroměříž
Vzdálenost z Brna: 50 km
Max počet svatebčanů: 8
Počet lůžek v místě: 8

Pohoda Nárameč

Nádherný moderní komplex postavený na samotě nedaleko Třebíče. Při průjezdů obcí Nárameč je penzion Pohoda opravdu to poslední, co byste na podobném místě čekali. O to lepší dojem jsem z něj při focení své první svatby na Pohodě měl. Prostředí je obklopeno nádhernými jehličnatými lesy a rybníky a atmosféra celého místa je opravdu unikátní. Penzion vám dokáže obstarat kompletní zázemí vaší svatby včetně ubytování všech hostů. MEzi výhody penzionu patří mimo jiné i venkovní bazén, velké parkoviště a dětské hřiště, na kterém se děti vydovádí. 

Určitě bych vyzdvihnul vstřícnost a profesionalitu zástupců penzionu. Velmi rádi vám vyjdou vstříc v představách o vaší svatbě – ať už se jedná o svatbu na louce za penzionem, v interiéru párty stanu nebo v nedalekém kostele.

Typ svatebního místa: Hotel/penzion
Místo: Nárameč
Okres: Třebíč
Vzdálenost z Brna: 60 km
Max počet svatebčanů: 120
Počet lůžek v místě: 55

Statek Samsara Blansko

Samsara je nádherné svatební místo severně od Brna nedaleko Blanska. Samsara je prakticky odříznutá od zbytku civilizace a příroda kolem ní je doslova nádherná! Obrovskou výhodou je fakt, že pro svatební portréty není potřeba jezdit daleko – samotné okolí Samsary bohatě postačí na 2 nebo i 3 sady portrétů. Statek pojme střední i velkou svatbu a není problém většinovou část rovnou ubytovat. Kuchyně je na statku naprosto vynikající – o vaši svíčkovou se tedy bát nemusíte :-) Hostinu lze pořádat jak venku tak v interiéru, stejně jako obřad. Kompletní svatba se tak může odehrát v areálu Samsary, což z ní dělá ideální svatební místo.

Typ svatebního místa: Statek
Místo: Blansko
Okres: Blansko
Vzdálenost z Brna: 29 km
Max počet svatebčanů: 100
Počet lůžek v místě: 28

Kraví Hora Bořetice

Na první pohled každého zaujmou místní barevné domečky, které jsou typickým symbolem tohoto hotelu. Není to ale jen o nich. Svatba v tomto areálu může být hodně variabilní, a to i díky tomu, že se všechny prostory mezi sebou dají hezky propojit. Bez stresu si tak na jednom místě užijete ranní přípravy, obřad, hostinu i večerní party.

Co by ale byla svatba na jižní Moravě bez sklenky vína? Navíc když jsou poblíž hotelu Kraví hora Bořetice tak krásné vinice, které k focení přímo vybízí. Nedaleko najdete také Kobylské vrchy a ikonickou rozhlednu.

Typ svatebního místa: Hotel/penzion
Místo: Bořetice
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 43 km
Max počet svatebčanů: 100
Počet lůžek v místě: 72

Panský dvůr Kunovice

Pokud chcete uspořádat elegantní svatbu na jižní Moravě, pak se vydejte na Panský Dvůr Kunovice u Uherského Hradiště. Pro hostinu je jako stvořený společenský sál s klenutými stropy, který pro vás majitelé vyzdobí podle vašeho přání. Využít můžete i rozlehlé nádvoří Panského Dvora. Ten se skvěle hodí při focení skupinek i házení svatební kytice.

Celý areál má velice příjemnou atmosféru a nachází se jen pár minut cesty od krásné přírody, což je rozhodně výhoda pro vás a svatebního fotografa. Určitě tedy nehrozí, že budete ze svatební party pryč několik hodin kvůli hledání perfektní lokace. Párové fotky se v tomto prostředí dělají skoro samy.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Kunovice
Okres: Uherské Hradiště
Vzdálenost z Brna: 77 km
Max počet svatebčanů: 100
Počet lůžek v místě: 0

Vinařství U Kapličky Zaječí

Svatba mezi vinicemi s výhledem na dominantu jižní Moravy, Pálavu. Pokud by přesně tohle mělo vystihovat vaši svatbu, Vinařství U Kapličky je to pravé pro vás. Kromě krásných panoramat toho rozsáhlý komplex za obcí Zaječí nabízí mnohem víc. Svatební obřad se může konat nejméně na třech různých místech, v záloze se suchou variantou ve sklepních prostorách. Svatba v interiéru vinařství ale nemá o nic menší kouzlo než venku.   

Pohodlně zde ubytujete i všechny vaše svatební hosty, party si užijete všichni až do rána bez zařizování složitého rozvozu. A svatební fotky novomanželů? Samotný areál nabízí zajímavá zákoutí a rozplývat se budete určitě i nad okolní krajinou s Pavlovskými vrchy a Novomlýnskými nádržemi v pozadí.

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Zaječí
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 43 km
Max počet svatebčanů: 150
Počet lůžek v místě: 186

Samota Karlov Dolní Kounice

Meruňkové sady, klášter Rosa Coeli a dechberoucí výhledy od kaple sv. Antonína. To je jen skromný výčet toho, co vám mohou nabídnout Dolní Kounice. Kromě zmíněného se tady nachází i krásná Samota Karlov, prostor jako stvořený pro romantickou svatbu na jižní Moravě. Velkou výhodou prostoru je, že se svatba může pohodlně konat na jednom místě. Samota Karlov má k dispozici dostatek venkovních i vnitřních prostor, což je plus za jakéhokoliv počasí.

Pro svatební obřad je jako stvořený přilehlý sad, svatební hostinu bez problémů pojme stodola. Ta je přitom zařízena jednoduše, takže si každá nevěsta může zvolit svatební výzdobu přesně podle svého vkusu. Přímo na Samotě Karlov je ubytování pro 35 osob, není ale problém využít další kapacity nedaleko.

Typ svatebního místa: Statek
Místo: Dolní Kounice
Okres: Brno-venkov
Vzdálenost z Brna: 30 km
Max počet svatebčanů: 90
Počet lůžek v místě: 34

Vinařství Nosreti Zaječí

Svatba na jižní Moravě a dobré víno k sobě neoddělitelně patří. Pokud tohle spojení rezonuje i s vámi, plánování svatby přímo ve vinařství je trefa do černého. Pravou moravskou veselku zažijete ve Vinařství Nosreti, kde se můžete nechat oddat ve vinném sklepě tematicky obklopeni vinnými sudy nebo venku na terase pod altánem. Oslavu pak lze uspořádat ve velkém klenutém sále, kde svatební výzdoba plná světýlek vypadá opravdu fantasticky. V areálu ubytujete i všechny hosty.

Celkovou atmosféru jihomoravské svatby podtrhne i fakt, že svatební fotograf s vámi nebude muset na focení portrétů jezdit příliš daleko. Novomlýnské nádrže a Pálava jsou co by kamenem dohodil.

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Zaječí
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 42 km
Max počet svatebčanů: 95
Počet lůžek v místě: 95

Vinařství Sonberk

Vinařství Sonberk je jedním z nejhezčích míst pro svatební hostinu v okrese Břeclav. Do karet mu nahrává skvělé umístění ve vesničce Popice, která se nachází na úpatí malebné Pálavy. Nádrž Nové Mlýny je vzdálena jen pár set metrů a vy si tak můžete užít pohled na její jiskřící hladinu či se vydat na romantickou projížďku loďkou. Pokud by vám to náhodou nestačilo, pak vězte, že ihned za Sonberkem se nachází nádherné vinice. Všechny tyto scenérie jsou ideální pro novomanželské focení.

Určitě oceníte i to, že Vinařství Sonberk pro vás nejenže dokáže zajistit ta nejlepší vína Jižní Moravy, ale klidně pro vás uspořádá i jejich odbornou degustaci. Skvělá zábava, co říkáte?

Vnitřní prostory pojmou 50 osob. Jste-li příznivci svateb pod otevřeným nebem, pak můžete zůstat v klidu, protože kapacita je neomezená. K dispozici je i překrásná terasa.

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Popice
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 38 km
Max počet svatebčanů: 50+
Počet lůžek v místě: 0

Lesní areál U Mravence Lesíka

Hledáte místo na svatební hostinu, které by bylo v přírodě a zároveň s dobrou dostupností z jihomoravské metropole? Seznamte se s lesním areálem U Mravence Lesíka, který se nachází ihned za Řečkovicemi.

Kromě snadné dostupnosti je tento areál zahalen do skvostného přírodního hávu, když je obklopen krásnými lesy. Dovolí vám tak odpoutat se od víru velkoměsta a nasát pohodu přírody plnými doušky. Dokonce nebude náhoda, pokud se vám v okolí podaří zahlédnout daňky či srnky.

Samotnou hostinu pak můžete uspořádat jak uvnitř areálu, jež pojme okolo 50 osob, ve venkovním party stanu či přímo na louce před areálem.

A užijí si to tady i děti. V okolí je pro ně připraveno mnoho zábavy jako třeba dům v oblacích, různé prolézačky či naučná stezka, která děti naučí mnoho nového o životě v lese a myslivosti.

Lesní areál U Mravence Lesíka je jednoduše přírodní oázou rozprostírající se ihned za branami brněnské metropole.

Typ svatebního místa: Statek
Místo: Brno
Okres: Brno-město
Vzdálenost z Brna: 10 km
Max počet svatebčanů: 50+
Počet lůžek v místě: 0

KD Velké Bílovice

Hledáte prostorné místo pro větší svatbu na Jižní Moravě a zároveň chcete, aby na ni s lehkostí dojel i strýček ze severu Čech? Pak není nic snazšího než vám doporučit Kulturní dům ve Velkých Bílovicích.

Možná se zdráháte, že byste raději „slavnostnější“ místo, než je kulturák. Nenechte se zmást názvem. Kulturní dům ve Velkých Bílovicích je totiž zrekonstruovaný a jeho nový „facelift“ se opravdu povedl. Pokud jste nedočkaví, klidně se mrkněte na přiložené fotky. Jestli ale ještě chvíli vydržte, tak si poslechněte, proč pro vaši hostinu doporučuji právě toto místo.

Kapacita je opravdu obří, když pojme více než 600 osob. Pozvat tedy opravdu můžete celou rodinu z desátého kolena, kamarády, kolegy, milenky… No, ty vlastně raději ne :D Rozumíte, kapacita je obří a když se do jejího zaplnění nevlezete, vůbec to nevadí. Zbytek prostoru můžete využít na tanec, hry, či jakoukoliv jinou zábavu.

Jižní Morava je navíc krásné místo plné scenérií, takže o výběr místa na svatební focení nebude nouze. Doporučit vám můžu třeba Hradištěk.

Jako třešničku na dortu ještě zopakuju, že slunné Velké Bílovice se nachází nedaleko sjezdu z dálnice. Zároveň jsou dost daleko na to, aby k vám nedolehl ruch automobilů. Myslím si, že právě tato kombinace je pro velké svatby ideální. Dojet může opravdu kdokoliv odkudkoliv a krásně k vám trefí.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Velké Bílovice
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 50 km
Max počet svatebčanů: 200+
Počet lůžek v místě: 0

Vinařský dům Dominant Rakvice

Hotel Dominant Rakvice osloví snad každého, obzvláště pak vinaře, když se ihned za ním nachází romantické vinice. Kromě degustace domácích vín Dominant disponuje jak malými (pro 30 osob), tak i velkými prostory, které pojmou až 180 svatebčanů. Vše je navíc velmi pěkně renovováno a zařízeno.

Výhodou je i samotné umístění Rakvic nedaleko dálnice, což usnadní příjezd na hostinu všem hostům. Určitě oceníte i možnost ubytování přímo v Dominantu, jež poskytne střechu nad hlavou pro více než 100 hostů.

I svatební focení za vás vyřeší. Vybrat si můžete třeba místní vinici. Vyjet se však dá i k nedaleké nádrži Vodní Mlýny, jež svou třpytivou hladinou podtrhne veselí vašich fotek. Neméně krásně mohou vyniknout i vrcholky Pálavy, které jsou také, co by kamenem dohodil.Hotel Dominant Rakvice je ideálním mixem krásných prostor, snadné dostupnosti, malebných panoramat, skvělých vín z místních vinic a mnoho dalšího. Prostě vše, co na svatbě chcete mít 😊

Typ svatebního místa: Vinařství
Místo: Rakvice
Okres: Břeclav
Vzdálenost z Brna: 43 km
Max počet svatebčanů: 180
Počet lůžek v místě: 100

Hlídka Špilberk

Hlídka Špilberk je bezesporu jedním z nejhezčích a nejvšestrannějších svatebních míst v Jihomoravském kraji. Do karet mu hraje hned několik věcí. Nachází se uprostřed Brna, přitom je umístěn na klidném, přírodou obklopeném místě, které navíc disponuje i přilehlým hradem s krásným výhledem na celé Brno i jeho okolí.

Ani pro novomanželské focení nemusíte jezdit daleko. Spíš naopak. Romantických výhledů je bezprostředním okolí tolik, že nebudete vědět, kde se fotit dříve. No, s tím vám snad pomůže fotograf :-)

Nádherné jsou i vnitřní prostory, do nichž se vleze až 70 osob. Úsměv na tváři vám jistě vykouzlí i zahrada s fontánkou, která vaši svatbu vkusně doplní. Dohromady tak s vámi váš velký den může prožít až 150 svatebčanů.

Přespání je pak obvykle zajištěno v 200 metrů vzdáleném hotelu International, k němuž vede romantická procházka parčíkem.

Typ svatebního místa: Ostatní
Místo: Brno
Okres: Brno-město
Vzdálenost z Brna: 0 km
Max počet svatebčanů: 150
Počet lůžek v místě: 0

Chata Babí lom

Hledáte-li místo na svatební hostinu, jež by bylo umístěno uprostřed přírody nedaleko Brna či Kuřimi? Pak určitě zbystřete. Žhavým kandidátem se dozajista stane chata Babí lom.

Uvnitř této chaty se pohodlně usadí až 70 hostů. Pokud by vám to nemělo stačit, pak můžete hostinu uspořádat na paloučku přímo před samotnou chatou, když nádobí je k dispozici až pro 100 svatebčanů.

K přespání vyzkoušejte dřevěnou svatyni v oblacích zvanou Tree house. Ta vaši už tak speciální novomanželskou noc ozvláštní dalším netradičním zážitkem. No řekněte sami, kdy naposledy jste spali v korunách stromů?

Pokud by vám na druhý den zbyla nějaká energie ze svatebního dne, pak doporučuji v okolí krom malebných lesů navštívit i rozhlednu či mohutná skaliska.

Typ svatebního místa: Chata
Místo: Svinošice
Okres: Blansko
Vzdálenost z Brna: 20 km
Max počet svatebčanů: 130
Počet lůžek v místě: 18

Doufám, že vám výše uvedený seznam pomohl s výběrem vašeho svatebního místa! :-)

Pokud rovnou hledáte i vhodného fotografa, neváhejte kouknout na moje další svatební fotky. Třeba vám padnu do oka. Pak mě stačí už jen kontaktovat :-)

Budu se těšit!