Svatba ve Stodole Suška

Slideshow

Se svatbami ve stodole se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Jedná se o velmi žádanou stylovku. Stodola Suška na okraji malinké vesničky Kravsko u Znojma je pravděpodobně nejznámějším svatebním místem na Jižní Moravě. Nenápadná stodola funguje v průběhu roku primárně jako místo pro svatby, kterých se zde uskuteční až 70 za sezónu. Kapacita stodoly je až 150 míst a zřizovatel je schopen zajistit veškerý servis od výzdoby, po catering až po ubytování s kapacitou až 170 lůžek na nedaleké Kocandě. No nezní to ideálně? :-)

Fotit svatbu na Sušce je snem každého tuzemského svatebního fotografa, o tom není pochyb :-) Letos jsem mohl  být součástí svatby Radany a Vojty. S oběma jsme absolvovali před jejich svatbou hned 2 předsvatební schůzky. Za tu dobu jsme se stihli skvěle poznat a naplánovat společné svatební focení.

Svatební místo: Stodola Suška

Popis dalších částí svatebního dne najdete u jednotlivých sérií fotek níže v albu :-)

01. Ranní přípravy
02. Obřad
03. Odpoledne
04. Párové focení
05. Párty

Ranní přípravy

Při plánování svatby na Sušce je super, že není potřeba řešit ubytování pro vás ani pro vaše hosty. Necelé 2 kilometry od Sušky (4 minutky autem) je obrovský komplex ubytování Kocanda, který bezpečně pojme všechny vaše svatební hosty. To byl přesně případ svatby novomanželů Černých. Přípravy ženicha a nevěsty probíhaly už od brzkého a na Kocandu se rovnou sjížděli i další hosté. Super je, že Kocanda má připravené 2 pokoje přímo pro přípravy nevěsty a družiček, potažmo ženicha a jeho družby. Oba pokoje jsou navíc pár metrů od sebe, což je naopak důležité pro mě jako svatebního fotografa.

Obřad

Po ukončení příprav není nic jednoduššího než nasednout do aut a hromadně přejet na nedalekou Sušku. V našem případě jsme přejížděli opravdu bezprostředně před obřadem. Vše včetně svatební tabule bylo na místě již poctivě přichystané. Ačkoliv se svatba konala začátkem října, počasí nám dovolilo venkovní obřad. Super! Bezprostředně ze stodoly se vstupuje na zahrádku obehnanou cihlovými zdmi. Celý prostor má rozměry odhadem 12×30 metrů a pohodlně pojme všechny vaše svatebčany. Pro případ deště a nepřízně počasí nabízí v Sušce i mokrou variantu – obřad lze uskutečnit přímo ve stodole, což je dle mého názoru díky prostornosti bez problémů zvládnutelné.

OdpolednE

Po obřadu následoval slavnostní oběd. Zde musím obsluhu na Sušce opravdu pochválit, rychlost servisu i jídlo – obě na jedničku! V rámci odpoledne mohli svatebčané vyzkoušet sladký bar, občerstvit se v pánském koutku nebo se vyfotit ve fotokoutku. 

Párové portrétní focení

V mezičase jsme neváhali a vyrazili nafotit svatební portréty. Výhodou Sušky je fakt, že pro portréty opravdu není potřeba chodit daleko. Skvěle poslouží už samotná budova stodoly, která vypadá skvěle zevnitř i zvenku. V rámci 20 minut (venku začalo opravdu přituhovat) jsme oběhli stodolu dokola a nafotili několik sérií fotek. Naprosto dostačující! Není potřeba nikam jezdit :-)

Večerní Párty

Svatební párty se opravdu rozjela, což jde na fotkách rozhodně vidět :-)

Líbil se vám tento svatební příběh? Pokud ano, určitě vás budou zajímat i fotky ze svatby Lucky a Zbyňka.