Svatba ve Stodole Suška

O Sušce v malinké vesnici Kravsko na znojemsku už slyšel asi úplně každý. Ne nadarmo se označuje jako nejvyhledávanější svatební stodolou na jižní Moravě. Má vše co od atraktivního svatebního místa můžete chtít. 

Skvělé zázemí, organizovanou obsluhu, obřadní místo přímo u stodoly a především náramný design. Velkým bonusem je i možnost ubytování na nedaleké Kocandě Kravsko, která nabízí desítky pokojů a mimo jiné je rovněž vyhledávaným svatebním místem.

svatba stodola suska kravsko

JakÁ MŮŽE BÝT SVATBA na Sušce?

Na Sušce jsem zažil celkem tři svatby a vždy to stálo opravdu za to. Celkový průběh i organizace byly na jedničku, výzdoba famózní a vlastně i díky tomu se na všech svatbách bez výjimky tancovalo do dlouhých nočních hodin a celý den šlo vidět, že se svatebčané na Sušce opravdu baví. 

Poslední svatba, kterou jsem v Kravsku fotil byla svatba Radany a Vojty. Doporučuji kouknout na jejich svatební slideshow. Další fotky z celé svatby pak najdete níže.

Kapacita stodoly je až 150 míst a jak už jsem zmiňoval, vlastníci dokáží zajistit veškerý servis od výzdoby, po catering až po ubytování s kapacitou až 170 lůžek na nedaleké Kocandě, na kterou vašim svatebčanům můžou rovnou zajistit i odvoz, včetně odvozů ve večerních hodinách.

Kde mít na Sušce obřad?

Je pravdou že málo svatebních míst nabízí tolik možností obřadu jako právě Stodola Suška. Díky tomu že Sušku i 2 kilometry vzdálenou Kocandu vlastní stejní majitelé, nabízí se různé kombinace, které lze přizpůsobovat i s ohledem na počasí a případnou mokrou variantu:

  • Ranní přípravy na Kocandě, obřad a zbytek dne na Sušce
  • Ranní přípravy na Kocandě, obřad na Kocandě, odpoledne a večer na Sušce
  • Ranní přípravy na Kocandě, církevní obřad v některém z okolních kostelů, odpoledne a večer na Sušce

Osobně bych vyzdvihl první variantu. Hned vedle Sušky se nachází nádherný prostor obehnaný cihlovým plotem, který na obřad pojme i stovku lidí. 

 

svatba stodola suska kravsko

Kam na párové portréty v okolí Sušky?

Pokud jsou pro vás párové portrétní fotky opravdu důležité, budete mít z toho, co Suška a její okolí nabízí, velkou radost. Jako svatební fotograf jsem vždy rád, když můžeme vybírat hned z několika možností míst pro focení. Velkou výhodou v případě Sušky je navíc fakt, že jsou všechna zmíněná místa dostupná maximálně 5 minut autem.

  • Samotná Suška – stodola samotná je nádherná. Dá se u ní skvěle pracovat s velkými prosklenými okny i cihlovými strukturami. Pokud focením nechcete trávit více času než je nutné tak věřte, že vše zvládnete klidně za 20 minut procházkou rovnou v místě vaší svatby.
  • Kocanda Kravsko – už několikrát zmíněná Kocanda. Pokud máte svatbu na Sušce, není problém odjet autem právě na nedalekou Kocandu, která nabízí krásný areál v toskánském stylu. Na Kocandě je množství zákoutí i industriálních staveb.
  • Zámek Kravsko – nachází se jen pár set metrů od Sušky a nabízí obrovský park plný stromů. Rozhodně stojí za zvážení!

galerie ze Svatby na Sušce

Zaujala vás Suška? Věřím, že ano.

Pojďte nahlédnout do galerie svatby Radany a Vojty a poznat Sušku ještě podrobněji. Pokud by vás cokoliv zajímalo nebo jste se chtěli doptat, neváhejte mě kontaktovat. Moc rád vám pomůžu!

Dodavatelé:
Svatební místo: Stodola Suška & Kocanda Kravsko
Květiny: Stodola Suška
Hudba L’H Vieska
Kadeřnice: Lucie Svobodová, Studio IN

Ranní přípravy

Při plánování svatby na Sušce je super, že není potřeba řešit ubytování pro vás ani pro vaše hosty. Necelé 2 kilometry od Sušky (4 minutky autem) je obrovský komplex ubytování Kocanda, který bezpečně pojme všechny vaše svatební hosty. To byl přesně případ svatby novomanželů Černých. Přípravy ženicha a nevěsty probíhaly už od brzkého a na Kocandu se rovnou sjížděli i další hosté. Super je, že Kocanda má připravené 2 pokoje přímo pro přípravy nevěsty a družiček, potažmo ženicha a jeho družby. Oba pokoje jsou navíc pár metrů od sebe, což je naopak důležité pro mě jako svatebního fotografa.

Obřad

Po ukončení příprav není nic jednoduššího než nasednout do aut a hromadně přejet na nedalekou Sušku. V našem případě jsme přejížděli opravdu bezprostředně před obřadem. Vše včetně svatební tabule bylo na místě již poctivě přichystané. Ačkoliv se svatba konala začátkem října, počasí nám dovolilo venkovní obřad. Super! Bezprostředně ze stodoly se vstupuje na zahrádku obehnanou cihlovými zdmi. Celý prostor má rozměry odhadem 12×30 metrů a pohodlně pojme všechny vaše svatebčany. Pro případ deště a nepřízně počasí nabízí v Sušce i mokrou variantu – obřad lze uskutečnit přímo ve stodole, což je dle mého názoru díky prostornosti bez problémů zvládnutelné.

Odpoledne

Po obřadu následoval slavnostní oběd. Zde musím obsluhu na Sušce opravdu pochválit, rychlost servisu i jídlo – obě na jedničku! V rámci odpoledne mohli svatebčané vyzkoušet sladký bar, občerstvit se v pánském koutku nebo se vyfotit ve fotokoutku. 

Párové portrétní focení

V mezičase jsme neváhali a vyrazili nafotit svatební portréty. Výhodou Sušky je fakt, že pro portréty opravdu není potřeba chodit daleko. Skvěle poslouží už samotná budova stodoly, která vypadá skvěle zevnitř i zvenku. V rámci 20 minut (venku začalo opravdu přituhovat) jsme oběhli stodolu dokola a nafotili několik sérií fotek. Naprosto dostačující! Není potřeba nikam jezdit 🙂

Večerní párty

Okouzlila vás Suška?

Věřím, že ano. Je to opravdu nádherné svatební místo. Pokud byste chtěli cokoliv dalšího vědět, neváhejte mi napsat. Moc rád s vámi vaši svatbu proberu.

Pokud se díváte i po dalších svatebních místech, nezapomeňte nakouknout i do mého katalogu svatebních míst.