Milá slova

Nebyl jsi jen svatební fotograf, byl jsi především přítel

Každá fotka zachycuje každý moment a dohromady nám to dává celý ten nádherný den, který si můžeme díky Tobě znovu a znovu připomínat! Nejdřív jsme se usmívali, pak nám tekly slzy a pak jsme se hrozně nahlas smáli.. všechny emoce.

Prostě nemáme slov. Opravdu, já to cítila hned. Nebyl jsi jen fotograf, byl jsi tam jako přítel! Na nové přátelství! Děkujeme! Blázen je každý, kdo Tě nebude mít na svatbě!

svatba sitborice kurdejov
Všianští

Byla to ta nejlepší volba, co jsme mohli udělat

O Markovi jsme se dozvěděli od kolegyně, které také fotografoval svatbu na Jižní Moravě. Díky jeho skvěle propracovaným webovým stránkám a velmi přátelskému přístupu byl výběr svatebního fotografa velmi rychlý. A byla to ta nejlepší volba, co jsme mohli udělat. Marek je opravdu profík každým coulem, ale zároveň velmi přátelský a pohodový. Fotografování s ním byla opravdu radost. Svatební fotky jsou opravdu nádherné a přesně takové, jaké jsme si přáli. Také doporučujeme Markovu fotobudku – i z ní máme spoustu krásných ale i vtipných fotek. Navíc si každý může udělat hezkou fotku na místě, ihned si ji vytisknout a odnést.

marek topolar svatebni fotograf
Strašilovi

Marek není jen fotograf, je to i skvělý člověk, který mezi nás zapadl

Marek je skvělý a talentovaný fotograf. Marka jsme měli možnost poznat již dříve, proto jsem si byli jistí, že i focení naší svatby nemůže dopadnout jinak než skvěle. Není jen fotograf, je to i skvělý člověk, který mezi nás zapadl jako by byl dlouholetý kamarád a to se projevilo i na jeho výsledné práci.

Fotky jsou fantastické a všichni svatebčané si je nesmírně chválí. I když jsme svatbu měli v prostředí, ve kterém byl Marek poprvé, dokázal se v rychlosti zorientovat v okolí a vybrat místa k focení a nemohli jsme si přát lepší výsledek.

Marek nám pomohl i s celkovou organizací a naplánování harmonogramu svatby. Moc děkujeme za profesionální přístup ve všem.

Rozhodně doporučujeme fotobudku s tiskárnou. Vy budete mít krásné vzpomínky, které Vám vykouzlí úsměv na tváři i za pár let. To uvítají i Vaši svatebčané, kteří si mohou tyto vzpomínky odnést a uchovat taky.

hudcovi
Hudcovi

Byl to nejkrásnější den v našem životě a díky tobě jej můžeme kdykoliv znovu a znovu prožívat

Byl to nejkrásnější den v našem životě a díky tobě jej můžeme kdykoliv znovu a znovu prožívat. Je úžasné, jak z každé fotky jde vidět a cítit každá emoce. Při prohlížení fotek ( a že na ně koukám skoro pořád 😀 ) cítím takové emoce, že výsledek je jen bezeslovný pláč štěstí. Musím přiznat, že jsem byla nervozní z focení portrétů, ale s tebou to tak všechno přirozeně plynulo, že ze mě ta nervozita po pár chvílích spadla a výsledek je neuvěřitelný. Hudba ( z našeho prvního tance) krásně podkreslila i pošmourné počasí ten den a vše tak do sebe zapadlo, že lepší výsledek jsme si nemohli přát. Za mě mohu říci, že jsi na naší svatbě nebyl fotograf, ale rodinný kamarád, kterého známe už hodně dlouho. Vyzařuje z tebe taková pohoda a optimismus, že focení člověk ani nevnímá. Za nás oba mohu říci, že tohle nebyla naše poslední spolupráce a už se těším na další 😉 Neskutečně mě tvé fotky baví, jelikož ke mě promlouvají a vypráví příběhy. Ještě jednou moc děkuji!

oprchalovi
Oprchalovi

Výsledek naprosto předčil naše očekávání

Marek je neskutečně profesionální, precizní, poctivý a zároveň přátelský člověk.  Rychlost odpovědi na požadavek k focení svatby – neuvěřitelný. Měla jsem pocit, že mám na svatbě kamaráda a ne svatebního fotografa – kdyby to bylo však jinak, možná bych neprobrečela půlku obřadu 🙂 Focení bylo velmi příjemné a přirozené, hlavně pro manžela (a to už je co říci :-)), který focení bytostně nesnáší. Marek má také perfektní nápady a rádi jsme si od něj nechali poradit.

Výsledek naprosto předčil naše očekávání. Fotky jsou plné emocí a  autenticity. Na druhou stranu působí nesmírně přirozeně. Marek zachytil přesně atmosféru svatby a to, jací jsme.

Marku, ještě jednou obrovské díky a mnoho štěstí v profesním a osobním životě. Kéž by bylo na světě více takových profíků a lidí na svém místě 🙂

fojtikovi websize
Fojtíkovi

Marek naprosto splyne s davem

O Marovi, jako o fotografovi na svou svatbu, jsem věděla dávno před tím, než jsem vůbec byla požádaná, protože od začátku sleduji jeho práci. Na svatbě dokáže zachytit přesně to, o čem by fotky ze svatby podle nás měly být – momenty. S manželem jsme nestáli o strojené fotky, stáli jsme především o zachycení těch důležitých a krásných momentů, což Mara splnil naprosto dokonale. Samozřejmě jsme si střihli také párové focení, ale ani to nebylo nijak strojené, spíše přirozené, a Mara fotil opět ty momenty.

Moc ráda bych vyzdvihla především to, že Mara jako svatební fotograf naprosto splyne s davem. Já o něm v podstatě celý den ani nevěděla, a to je podle mě klíč jeho úspěchu, protože lidé, když neví, že se fotí, se chovají naprosto přirozeně – a přesně takové jsou výsledné fotky.

Tohle všechno se promítlo do výsledných fotek – jsou autentické, plné smíchu a radosti a jsem ráda, že takové jsou, protože přesně takový byl i náš den a já si ho díky fotkám od Mary mohla po 14 dnech prožít znovu.

svatebni fotograf brno
Novákovi

Jsme hrozně moc šťastní, že jsi byl náš fotograf

Smekáme a klaníme se 🙂 To jsou prostě tak úžasné a dokonalé fotky 🙂 zachytil jsi tolik krásných momentů a je moc hezké, že díky Tobě si ten náš Den můžeme prožít ještě několikrát.

Ale co nás oba s Pájem dostalo nejvíc, byla slideshow, to jsme oba úplně celý probrečeli…samozřejmě dojetím 😎 Jsme hrozně moc šťastní, že jsi byl náš fotograf a z celého srdce Ti ještě jednou moc děkujeme.

svatba znojmo
Křepelovi

Marek je naše krevní skupina

Už od první schůzky s Markem jsme věděli, že jednak je Marek tak nějak naše krevní skupina a také, že přistupuje k focení profesionálně a zároveň velice lidsky a přátelsky! Budoucím svatebním párům určitě doporučujeme předsvatební focení! My samotní nejsme žádní modelové a pózování na fotky není moc náš šálek kávy, ale s Markem jsme si toto právě „nanečisto“ ještě před svatbou zkusili a sami jsme se divili v jaké super atmosféře proběhlo a jak jsme si focení vlastně užili. No a výsledné fotky…naprostá PECKA!!! Tím pádem už jsme si pak byli jistí, že na svatbě vše klapne, jak má. A tak to i bylo! Marek je velice zkušený fotograf a od začátku až do konce našeho velkého dne zvládal být vždy na správných místech a vyfotit vše důležité, co se ten den odehrálo. 🙂

svatba obelisk valtice
Černí

Byl si spíše fotograf než kamarád

Už před osobním setkáním nám byl sympatický, díky rychlosti s jakou reagoval na maily a profesionálnímu, přesto lidskému přístupu. Před svatbou jsme se setkali i osobně, jednak abychom si ujasnili, jaký typ fotek si představujeme, ale také abychom se seznámili. Díky tomu jsme pak na svatbě místo cizího člověka měli spíš dalšího kamaráda.

Během samotné svatby na mě nejvíc zapůsobila rychlost, s jakou byl schopný pořizovat snímky. Dokonce i mnou obávané párové focení uteklo příjemně a svižně.
Chtěli jsme především momentky a fotky zachycující náladu svatby a přesně to jsme dostali. Fotky jsou nádherné a kdykoliv se na ně díváme, tak se přeneseme zpátky do toho dne.

krizovi
Křížovi

Jsme vděční, že jsi byl součástí našeho dne

Ahojky Mary. Právě jsme se dokoukali na všechny fotky a myslím, že jen slova poděkování nestačí! Fotky jsou super, u některých jsme se fakt zasmáli … Opravdu moc se nám líbí! Už se těším, až je všem ukážeme.

Tvůj dopis jsem otevřela hned v autě a dojalo mě to skoro okamžitě, až se Kubík ptal „uuuž“? … Napsal jsi to moc krásně!

Celou cestu jsem přemýšlela o tom, jaké máme štěstí, a jak jsme vděční za to, že jsi byl součástí našeho dne právě Ty. Moc za vše děkujeme, vážíme si toho.

svatba pansky dvur kunovice
Holomkovi

V takovou spokojenost jsme nedoufali

Marku, fotky jsou naprosto úžasné. Jsem hrozně ráda, že budeme mít takovou vzpomínku a že je z fotek vidět, že si to hosté užívali, tak jak nám pak psali. Naše fotky s Luďou jsou velice dojemné a přirozené a přijde mi, že přesně vystihují naše pocity a radost z toho dne.

Moc ti děkujeme za tvou práci i čas tvou ochotu a vstřícnost to s námi dotáhnout do konce. Musíme říct, že v takovou spokojenost s fotografem jsme ani nedoufali… doporučím tě všem, co potkám, protože se mi znovu potvrdilo, že jsme na nafocení svatby zvolili toho správného.

svatba hotel kravi hora boretice
Fojtů

Mohli jsme náš den prožít znovu

Marku, fotky dnes dorazily a právě jsme je všechny zhlédli. Jsou naprosto dokonalý. Je úžasný, jak jsme si teď ten den u toho prožili znovu. Mohla bych na ně koukat pořád dokola!
Strašně moc Ti za všechno děkujeme. Jak za tvůj přístup, tak za konečný výsledek.
Jsme moc rádi, že jsme si vybrali právě Tebe. Absolutně jsi do našeho dne zapadl. Bylo to skvělý.

svatba mlyn horky
Krejčí

Marek přesně vystihl momenty

Marek přesně vystihl momenty, které by podle mě měly být zachyceny, celý den byl naprosto perfektní. Manžel měl obavy z focení, protože se nerad fotí, ale uznal, že ho focení bavilo, a že by si to rád zopakoval.
Mít ještě někdy svatbu volím opět Marka, focení bez stresu, skvěla nálada po celou dobu focení. Při pohledu na některé fotky jsme se s manželem divili co se tam v zákoutí dělo.

svatba vinarstvi u kaplicky
Džurní

Můžeme doporučit všemi deseti

Marka jako svatebního fotografa můžeme doporučit všemi deseti! I přes nepřízeň počasí v náš svatební den se nenechal ničím rozhodit a fotil nás v blátě i dešti, vymyslel různé alternativy a vznikly z toho nádherné fotky, za které jsme mu moc vděční.  Navíc jsme ocenili super přátelský přístup, uvolněné focení, krásné momentky svatebčanů i kvalitní a rychlé zpracování.

Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit na příští focení! T&S

zmensene dubovi
Dubovi

Marek je profesionál každým coulem, ale nezkazí žádnou zábavu

Na Marka jsem narazili díky doporučení naší kamarádky, že je tam odněkud z Jižní Moravy a prej je dobrej 🙂 Už od první schůzky nám bylo jasné, že máme čest s někým, kdo svojí práci rozumí a baví ho. Na další schůzce jsme už doladili detaily a ujasnili si představy, co si od svatebních fotek představujeme.

V den naší svatby bylo všechno tak, jak jsme si s Markem domluvili.

Marek je profesionál každým coulem, ale nezkazí žádnou zábavu.

Během obřadu i svatební párty splynul s davem a odborným okem vyhledával situace, vhodné ke zdokumentování atmosféry na naší svatbě, aniž by tím zábavu narušoval nebo na sebe upozorňoval.

Skupinové focení zvládnul skvěle zrealizovat a měl extra trpělivost na všechny skupinky, než se poskládají a postaví tak, aby fotky byly krásné a ne jen shluk lidí ( což teď při prohlížení fotek oceňujeme, že v tak krátkém čase dokáže lidi poskládat a výsledek je nádherná uhlazená fotka skupinky).

A teď to nejlepší – focení portrétů. Asi jako drtivá většina lidí, nejsme žádní modelové, co si pozování vychutnávají, ale musíme říct, že s Markem je tak skvělá a uvolněná atmosféra, že jsme si to opravdu užili ( slovy mého manžela:)). Výsledné fotky jsou překrásné, mají atmosféru a nejsou nijak strojené, pozované jsou proložené momentkami z focení, co potrhuje právě tu uvolněnou atmosféru, která při focení byla.

Stihli jsme celkem 2 portétové focení a výsledek je maximální. Focení jsme zvladli za krátký čas, takže jsme nepřišli o zábavu na naší svatbě a Marek z toho doslova vytřískal úžasné fotky, na které se nemůžeme přestat dívat.

Komunikace i domluva s Markem byla perfektní, stejně tak i jeho působení na naší svatbě a výsledné fotky dodané v rekordním čase.

Jedinou nevýhodou bude, že vám nikdo ze svatebčanů nebude věřit, že ten usměvavý sympaťák s foťákem, co zapadl mezi hosty do svatebního dění, není váš dávný kamarád se kterým se znáte roky, ale vynikající fotograf profesionál tam někde z Jihu 🙂

markovi
Markovi