Nejlepší místa pro svatbu na jižní Moravě

Podívejte se na výčet těch nejlepších míst pro uspořádání vaší svatby na jižní Moravě!
svatebni fotograf

Obsah

Stodola Suška

Webové stránky: https://www.stodola-suska.cz/

Stodola Suška patří k jedněm z ikonických míst na svatbu na jižní Moravě, které jsou opravdu hodně žádané. Jak by taky ne, vkusně zrekonstruovaná stodola, která díky velkým oknům nabízí krásně prosvětlený prostor – to rozhodně oceníte nejen vy, ale i každý svatební fotograf. Kromě estetických výhod Stodoly Suška jsou tu ale i ty praktické, a to dostatek místa pro obřad, hostinu i večerní party. Sen každé nevěsty, která touží po velké svatbě. Bez problémů se do stodoly vejde až 150 hostů.

Pokud byste Stodolu Suška hledali na mapě, našli byste ji nedaleko malé vesničky Kravsko na Znojemsku. Asi 2 kilometry od samotné Sušky je také možnost zajistit ubytování v areálu Kocanda, a to pro všechny svatebčany. Pokud chcete svatbu na jižní Moravě, tady ji naplánujete velkolepě do posledního detailu.

Sami se o tom můžete přesvědčit na fotkách ze svatby Denisky a Adama

svatba stodola suska

Vinařství Nosreti

Webové stránky: https://www.vinarstvinosreti.cz/

Svatba na jižní Moravě a dobré víno k sobě neoddělitelně patří. Pokud tohle spojení rezonuje i s vámi, plánování svatby přímo ve vinařství je trefa do černého. Pravou moravskou veselku zažijete ve Vinařství Nosreti, kde se můžete nechat oddat ve vinném sklepě tematicky obklopeni vinnými sudy nebo venku na terase pod altánem. Oslavu pak lze uspořádat ve velkém klenutém sále, kde svatební výzdoba plná světýlek vypadá opravdu fantasticky. V areálu ubytujete i všechny hosty.

Celkovou atmosféru jihomoravské svatby podtrhne i fakt, že svatební fotograf s vámi nebude muset na focení portrétů jezdit příliš daleko. Novomlýnské nádrže a Pálava jsou co by kamenem dohodil.

Samota Karlov

Meruňkové sady, klášter Rosa Coeli a dechberoucí výhledy od kaple sv. Antonína. To je jen skromný výčet toho, co vám mohou nabídnout Dolní Kounice. Kromě zmíněného se tady nachází i krásná Samota Karlov, prostor jako stvořený pro romantickou svatbu na jižní Moravě. Velkou výhodou prostoru je, že se svatba může pohodlně konat na jednom místě. Samota Karlov má k dispozici dostatek venkovních i vnitřních prostor, což je plus za jakéhokoliv počasí.

Pro svatební obřad je jako stvořený přilehlý sad, svatební hostinu bez problémů pojme stodola. Ta je přitom zařízena jednoduše, takže si každá nevěsta může zvolit svatební výzdobu přesně podle svého vkusu. Přímo na Samotě Karlov je ubytování pro 35 osob, není ale problém využít další kapacity nedaleko.

Prohlédněte si fotky v Dolních Kounicích Lucky a Zbyňka.

svatba samota karlov

Vinařství U Kapličky

Webové stránky: https://vinarstviukaplicky.cz/

Svatba mezi vinicemi s výhledem na dominantu jižní Moravy, Pálavu. Pokud by přesně tohle mělo vystihovat vaši svatbu, Vinařství U Kapličky je to pravé pro vás. Kromě krásných panoramat toho rozsáhlý komplex za obcí Zaječí nabízí mnohem víc. Svatební obřad se může konat nejméně na třech různých místech, v záloze se suchou variantou ve sklepních prostorách. Svatba v interiéru vinařství ale nemá o nic menší kouzlo než venku.   

Pohodlně zde ubytujete i všechny vaše svatební hosty, party si užijete všichni až do rána bez zařizování složitého rozvozu. A svatební fotky novomanželů? Samotný areál nabízí zajímavá zákoutí a rozplývat se budete určitě i nad okolní krajinou s Pavlovskými vrchy a Novomlýnskými nádržemi v pozadí.

Jak jsem tohle prostředí zachytil na svatbě Vendy a Vojty, se koukněte tady.

Panský dvůr Kunovice

Webové stránky: https://www.restauracepanskydvur.cz/

Pokud chcete uspořádat elegantní svatbu na jižní Moravě, pak se vydejte na Panský Dvůr Kunovice u Uherského Hradiště. Pro hostinu je jako stvořený společenský sál s klenutými stropy, který pro vás majitelé vyzdobí podle vašeho přání. Využít můžete i rozlehlé nádvoří Panského Dvora. Ten se skvěle hodí při focení skupinek i házení svatební kytice.

Celý areál má velice příjemnou atmosféru a nachází se jen pár minut cesty od krásné přírody, což je rozhodně výhoda pro vás a svatebního fotografa. Určitě tedy nehrozí, že budete ze svatební party pryč několik hodin kvůli hledání perfektní lokace. Párové fotky se v tomto prostředí dělají skoro samy.

Podívejte se, jak si tady užili svatbu Pavlínka a Kuba.

svatba pansky dvur kunovice

Hotel Kraví hora Bořetice

Webové stránky: https://www.kravihora.cz/

Na první pohled každého zaujmou místní barevné domečky, které jsou typickým symbolem tohoto hotelu. Není to ale jen o nich. Svatba v tomto areálu může být hodně variabilní, a to i díky tomu, že se všechny prostory mezi sebou dají hezky propojit. Bez stresu si tak na jednom místě užijete ranní přípravy, obřad, hostinu i večerní party.

Co by ale byla svatba na jižní Moravě bez sklenky vína? Navíc když jsou poblíž hotelu Kraví hora Bořetice tak krásné vinice, které k focení přímo vybízí. Nedaleko najdete také Kobylské vrchy a ikonickou rozhlednu.

Takhle to vypadalo na svatbě Kristýnky a Pavla.

svatba hotel kravi hora boretice

Statek Samsara Blansko

Webové stránky: https://www.stateksamsara.cz/

Samsara je nádherné svatební místo severně od Brna nedaleko Blanska. Samsara je prakticky odříznutá od zbytku civilizace a příroda kolem ní je doslova nádherná! Obrovskou výhodou je fakt, že pro svatební portréty není potřeba jezdit daleko – samotné okolí Samsary bohatě postačí na 2 nebo i 3 sady portrétů. Statek pojme střední i velkou svatbu a není problém většinovou část rovnou ubytovat. Kuchyně je na statku naprosto vynikající – o vaši svíčkovou se tedy bát nemusíte :-) Hostinu lze pořádat jak venku tak v interiéru, stejně jako obřad. Kompletní svatba se tak může odehrát v areálu Samsary, což z ní dělá ideální svatební místo.

samsara blansko svatba

Penzion pohoda Nárameč

Webové stránky: http://www.pohoda-naramec.cz/

Nádherný moderní komplex postavený na samotě nedaleko Třebíče. Při průjezdů obcí Nárameč je penzion Pohoda opravdu to poslední, co byste na podobném místě čekali. O to lepší dojem jsem z něj při focení své první svatby na Pohodě měl. Prostředí je obklopeno nádhernými jehličnatými lesy a rybníky a atmosféra celého místa je opravdu unikátní. Penzion vám dokáže obstarat kompletní zázemí vaší svatby včetně ubytování všech hostů. MEzi výhody penzionu patří mimo jiné i venkovní bazén, velké parkoviště a dětské hřiště, na kterém se děti vydovádí. 

Určitě bych vyzdvihnul vstřícnost a profesionalitu zástupců penzionu. Velmi rádi vám vyjdou vstříc v představách o vaší svatbě – ať už se jedná o svatbu na louce za penzionem, v interiéru párty stanu nebo v nedalekém kostele.

Na Pohodě v Náramči jsem fotil svatbu Markéty a Svatě.

svatba pohoda naramec

Netradiční bonus - Větrný mlýn Kunkovice

Pokud plánování svatby pro sto hostů není nic pro vás, zkuste najít místo, kde si svůj den užijete jen ve společnosti svědků. Takovým místem je i Větrný mlýn Kunkovice, objekt pár set metrů od stejnojmenné vesničky, na kopečku uprostřed polí. Jedná se sice o historický objekt, prošel ale citlivou rekonstrukcí a je možné si ho i s pozemkem pronajmout. Ubytuje se zde bez problémů až 8 lidí.

Nezažijete tu tedy svatbu velkou, ale rozhodně nezapomenutelnou. Okolní krajina přírodní rezervace i samotný mlýn mají své osobité kouzlo, z čehož bude určitě nadšený nejen svatební fotograf.

Jak jsem tuhle intimní svatbu Elišky a Adama zachytil zjistíte tady.

svatba vetrny mlyn kunkovice

Doufám, že vám výše uvedený seznam pomohl s výběrem vašeho svatebního místa! :-)

Pokud rovnou hledáte i vhodného fotografa, neváhejte kouknout na moje další svatební fotky. Třeba vám padnu do oka. Pak mě stačí už jen kontaktovat :-)

Budu se těšit!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *