Kde mít svatbu na jižní Moravě

Místo dělá svatbu. Najít to ideální svatební místo není jednoduché. Prohlédněte si komplexní katalog zavedených svatebních míst na jižní Moravě!

Jak vybrat svatební místo

Primárně si s partnerem definujte, jaký typ svatebního místa chcete, co od něj očekáváte, a kde zhruba by mělo být umístěno. K tomu vám skvěle poslouží přiložená mapka v článku.

Tápete kde začít při výběru svatebního místa?

Stáhněte si zdarma můj e-book, který vás v několika krocích vás provede výběrem toho pravého svatebního místa!

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Mapa svatebních míst

Nejlepší svatební místa na Jižní moravě

Na Srubu

Břestek, Uherskohradišťsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 36 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Pokud plánujete strávit vaši svatbu společně s nejbližšími osobami obklopeni krásnou přírodou, je pro vás nově otevřené svatební místo Na Srubu tou pravou volbou. Nachází se v Břesteku nedaleko Uherského Hradiště, zhruba hodinku cesty od Brna.

Srub si můžete pronajmout pro sebe a své svatebčany hned na 3 dny (2 noci). Přímo na srubu ubytujete 20 osob, dalších 16 lůžek je pak k dispozici v protějším apartmánu. Díky tomu je Na Srubu ideálním svatebním místem pro pohodové víkendové svatby, které můžete vašim svatebčanům okořenit třeba výšlapem na nedaleký hrad Buchlov. Na Srubu si uděláte svatbu přesně podle sebe. Paní manažerka vám ráda poradí s plánováním a případně doporučí ověřené dodavatele.

Na Srubu je čerstvým svatebním místem. Za zmínku tedy stojí i fakt, že svatby tu letos pořádají za zavádějící ceny. V nabídce je možnost pořádání svateb v soboty i ve všední dny.

Neváhejte kouknout na webové stránky Na Srubu!

Kocanda Kravsko

kocanda kravsko svatba

Kravsko, Znojemsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 170 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Kocanda je prototypem skvělého svatebního místa, kterému prakticky nic nechybí, moc rád se tam vracím. Zažil jsem tam už více než 5 svateb a vždycky to byly skvělé veselky!

Na hostinu je k dispozici buď barokní sál, jež pojme 40-80 hostů, či industriální sál, ve kterém se pohodlně usadí až 120 hostů. Vyzdvihnul bych zvlášť industriální sál, který je opravdu moc příjemný a útulný 🙂 Kapacita ubytování je také skvělá – 180 lůžek.

Součástí areálu je i rozlehlá zahrada s jezírkem, jež můžou v kombinaci s historickými budovami skvěle posloužit pro vaše focení. Tím ušetříte spoustu času na přejíždění.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Stodola Suška Kravsko

svatba stodola suska kravsko

Kravsko, Znojemsko

Web

Až 150 svatebčanů

Až 170 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Stodola Suška patří k jedněm z ikonických míst na svatbu na jižní Moravě, které jsou opravdu hodně žádané. Jak by taky ne, vkusně zrekonstruovaná stodola, která díky velkým oknům nabízí krásně prosvětlený prostor. Kromě estetických výhod Stodoly Suška jsou tu ale i ty praktické, a to dostatek místa pro obřad, hostinu i večerní party. Bez problémů se do stodoly vejde až 150 hostů, o čemž jsem se už osobně přesvědčil.

Pokud byste Stodolu Suška hledali na mapě, našli byste ji nedaleko malé vesničky Kravsko na Znojemsku. Asi 2 kilometry od samotné Sušky je také možnost zajistit ubytování v areálu Kocanda, a to pro všechny svatebčany. Pokud chcete svatbu na jižní Moravě, tady ji naplánujete velkolepě do posledního detailu.

suska

svatba stodola suska kravsko
svatba stodola suska kravsko

Villa Daniela Úvaly

villa daniela uvaly

Úvaly, Břeclavsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 41 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Kdybych měl říct jedno místo, které mě v roce 2022 moc příjemně překvapilo, byla by to právě Villa Daniela. Mám pocit že obecně ty svatby v okolí Valtic fakt umí 🙂 Ve Ville jsou na svatby skvěle připraveni – hostina dokáže pojmout až 80 svatebčanů. Areál nabízí také ubytování, takže nebudete muset složitě nikam přejíždět.

Chcete-li pustit z hlavy veškeré starosti spojené se zařizováním vašeho velkého dne, není nic snazšího než nechat organizaci od A do Z právě na Ville Daniela.Celkový zážitek pak dozajista podtrhne vzhled celého areálu, jež je velmi vkusně a zároveň tradičně zařízen. Volbou tohoto místa pro svou svatební hostinu určitě neprohloupíte. Ba naopak. Jsem přesvědčen, že si to tu zamilujete a s radostí se do Lednicko-valtického areálu budete vracet.

villadanielathumbnail

Stodola v meruňkovém sadu

svatba stodola v merunkovem sadu

Dolní Kounice, Brno-venkov

Až 120 svatebčanů

0 lůžek v místě

🔝 Zpět nahoru

Stodola primárně vybudovaná pro účely konání svateb se nachází v rozlehlém meruňkovém sadu, který zároveň slouží jako hlavní obřadní místo a i potenciální kulisa pro párové portrétní focení. Exteriér i interiér stodoly staví na dřevěných trámech, obehnanými zdmi s přiznanou cihlovou strukturou, zvenku působí elegantně, uvnitř útulně. Věřte, že se tam budete cítit opravdu dobře 🙂
Obsluha pracuje velmi profesionálně a jde vidět, že je připravena na jakékoliv podmínky. Při mém posledním focení v meruňkovém sadu začalo přímo uprostřed obřadu vydatně pršet, na což obsluha stodoly reagovala spěšným rozložením velkých stanů přímo nad sedícími svatebčany.

Pokud hledáte stodolu nedaleko Brna, nemůžete se Stodolou v meruňkovém sadu prohloupit. Pojme i velké svatby o 120 svatebčanech. Malým minusem je však absence ubytování ve svatebním místě, počítejte tedy s nutností zajištění odvozu vašich svatebních hostů.

Stodola pod Lesem Jezeřany-Maršovice

gallery

Jezeřany-Maršovice, Znojemsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 20 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Zbrusu nové svatební místo, které je v provozu od roku 2023. Mám s ním dokonce osobní zkušenost, protože jsem tam v červenci 2023 šel mému skvělému kamarádovi za svědka na jeho svatbě. Tehdy se jednalo o teprve asi čtvrtou svatbu ve stodole, ale už tehdy měla obsluha vše skvěle zvládlé.

Stodola pod lesem leží opravdu na okraji lesa, daleko od ruchu každodennosti. Přitom se nachází na velmi dobře dostupném místě mezi Pohořelicemi a Moravským Krumlovem.

Místo pojme až 100 svatebčanů, přičemž až 20 z nich může přespat v nedalekém penzionu.

Třešničkou je, že v okolí se nachází hned několik krásných míst jak na obřad, tak i novomanželské focení. Tím ušetříte hromadu času na přejíždění a mnohem víc si celý den užijete se svými nejbližšími.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Vinařství Obelisk Valtice

svatba obelisk valtice

Valtice, Břeclavsko

Web

Až 150 svatebčanů

Až 8 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Jste fanoušci vína a nádherných výhledů? V tom případě je Vinařství Obelisk ve Valticích stvořeno přímo pro vás! Pálava je moje velká srdcovka a Obelisk mě učaroval hned po první návštěvě.

Obelisk se nachází velmi blízko rakouských hranic na mírném kopci, je obklopen vinohrady a nabízí nádherný a poněkud netradiční výhled na Pálavské vrchy. Atmosféra místa je opravdu jedinečná a i interiéry jsou designově velmi povedené. Areál je obrovský, ale zároveň kompletně oplocený a separovaný od dalších stavení, čímž se vyhnete potenciálním problémům s rušením nočního klidu. Navíc Obelisk pojme až 150 svatebních hostů.

Velkou výhodou Obelisku je rovněž fakt, že samotný obřad se může odehrát přímo na hlavním trávníku pár metrů od svatební tabule. Pro fajn párové fotky není potřeba nikam jezdit – vše se dá zvládnout v areálu.

svatba obelisk valtice

Vinný sklep u Hroznu Čejč

vinny sklep u hroznu cejc

Čejč, Hodonínsko

Web

Až 70 svatebčanů

Až 20 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Máte rádi pohodu, domáckou atmosféru a posezení nad sklenkou dobrého vína? Pak pro svou svatební hostinu zvolte Vinný sklep U Hroznu v Čejči. Tento podnik nabízí přesně to, co byste od něj čekali – hezké prostory, kvalitní, domácí vína a příjemnou atmosféru sklípku na jižní Moravě.

Co se kapacity týče, váš velký den s vámi může prožít až 80 osob. Ubytování je pak možné zařídit v nedalekých penzionech.Svou polohou mezi Hustopečemi a Kyjovem je Vinný sklep U Hroznu i snadno dostupný a bezpochyby je skvělým místem na svatební hostiny. S klidným srdcem vám ho proto můžu doporučit pro uspořádání vaší svatební hostiny 🙂

Ovčí Terasy Němčičky

svatba ovci terasy nemcicky

Němčičky, Břeclavsko

Web

Až 50 svatebčanů

Až 28 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Ovčí Terasy mám 10 minut od domu a moc rádi na ně zajedeme kdykoliv je to možné. Je to místo se skvělou atmosférou a boží kuchyní!

Hlavním lákadlem je klidné a nerušené prostředí na okraji lesa s nádherným výhledem směrem na nedaleké Němčičky a Bořetice. V rozlehlém areálu najdete kromě hlavní budovy (restaurace + 14 dvoulůžkových pokojů) také velkou stodolu s posezením, glampingové stany, dětské hřiště, ovocný sad a množství domácích zvířat, které můžete navštívit. Pro svatební portréty není potřeba chodit daleko. hravě je zvládnete v areálu farmy, stačí jednoduchá procházka po okolí, kdy můžete využít ovocný sad, zvířata nebo třeba přilehlý les.

Pokud zvažujete svatbu na Ovčích Terasách, neváhejte farmu navštívit a přesvědčit se o skvělé atmosféře na vlastní kůži. Farma je v hlavní sezoně otevřená prakticky všechny všední dny a stodola je samoobslužná

svatba ovci terasy nemcicky

Hotel Buchlov

Buchlovice, Uherskohradišťsko

Web

Až 160 svatebčanů

67 dospělých a 20 dětí

🔝 Zpět nahoru

Hotel Buchlov najdete tyčící se nad malebným krajem moravského Slovácka na prostředním ze tří dominantních vrchů Chřib. Malebný areál se rozprostírá na samotě, hned u vstupní brány hradu Buchlov.

Hotelový komplex  pojme až 87 svatebních hostů k ubytování a se sestává z několika budov s uzavřeným nádvořím a loukou. Najdete zde vše, co pro pohodlný svatební den můžete potřebovat. Navíc vše je pěkně na jednom místě- obřad, hostina, catering i ubytování hostů vč. parkování.

Pro svatby byl nově zrekonstruován prostor středověké konírny, která byla původně součástí hospodářských stavení Berchtoldů, majitelů hradu Buchlov. O tomto panském statku se napsalo mnohé, první dochované zmínky jsou již z roku 1719. Pouze namísto ustájení koní anebo uložení sena, jak tomu bylo v minulosti, nyní konírna nabízí stylové zázemí a kulisy pro Váš svatební den.

Pokud tak hledáte místo s jedinečným geniem loci, kde na Vás „dýchne“ historie a zárověň jde s dobou a je trendy, jste na správném místě.

Konírna si zachovala svou původní podobu stodoly. Kapacita sálu je 160 osob. Velkými okny se otevírá z poza kamenných zdí pohled na terasu a přilehlou louku a také výhled do krajiny. U nás máte celé Slovácko jako na dlani. Vnitřní prostor je velmi citlivě zrekonstruován, původní dřevěné sloupy i trámy dokreslují dokonale atmosféru. Interiér je zařízen stylovým dubovým nábytkem v moderním skandinávském stylu. V neposlední řadě vnitřní prostor díky rekonstrukci disponuje potřebným vybavením a zázemím, a tak ikdyž vypadá jako stodola, dokáže poskytnout stejný komfort jako restaurace. A navíc se o Vaše pohodlí se bude starat tým profesionálů, kteří jsou Vám plně k dispozici a postarají se abyste si svůj svatební den, mohli užít bez stresu a starostí.

Svatební obřad se může odehrávat na louce i na nádvoří hotelu, v případě nepříznivého počasí máme hned 2 mokré varianty pro obřad ve vnitřních prostorách. Za příznivého počasí si své ano pak můžete říct třeba i v horkovzdušném balónu, který startuje z naší louky a přelétá v těsné blízkosti kolem hradu Buchlov.

Okolní louky a lesy, vč. exteriéru i interiéru hradu a nedalekého zámeckého parku jsou pak ideálními lokacemi pro svatební focení.

Vodní mlýn Nejdek

svatba vodni mlyn nejdek

Nejdek, Břeclavsko

Web

Až 60 svatebčanů

Až 40 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Lichtenštejnský mlýn z 18. století nedaleko jihomoravské Lednice je méně známé, ale o to zajímavější svatební místo. Mlýn nabízí obrovský areál, kterému dominuje rameno řeky Dyje. Svatební tabuli můžete situovat do hlavní společenské místnosti v jádru mlýnu, ta přímo navazuje na nádhernou, nad vodou vyvýšenou, terasu. Svatební obřad můžete situovat u kouzelného soutoku dvou menších vodních toků, který se nachází v areálu zhruba 200 metrů od budovy mlýna.

Na mlýně můžete rovněž ubytovat až 40 svatebčanů. Za zmínku stojí i obyvatelná dobová maringotka v areálu mlýna. Rozhodně se nejedná o pětihvězdičkový hotel, ale o to zajímavější způsob, jak strávit svatební noc, to může být.

Kraví Hora Bořetice

svatba hotel kravi hora boretice

Bořetice, Břeclavsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 72 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Na první pohled každého zaujmou místní barevné domečky, které jsou typickým symbolem tohoto hotelu. Není to ale jen o nich. Svatba v tomto areálu může být hodně variabilní, a to i díky tomu, že se všechny prostory mezi sebou dají hezky propojit. Bez stresu si tak na jednom místě užijete ranní přípravy, obřad, hostinu i večerní party.

Co by ale byla svatba na jižní Moravě bez sklenky vína? Navíc když jsou poblíž hotelu Kraví hora Bořetice tak krásné vinice, které k focení přímo vybízí. Nedaleko najdete také Kobylské vrchy a ikonickou rozhlednu.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Vinařství U Kapličky Zaječí

kofronovi

Zaječí, Břeclavsko

Web

Až 150 svatebčanů

Až 186 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Svatba mezi vinicemi s výhledem na dominantu jižní Moravy, Pálavu. Pokud by přesně tohle mělo vystihovat vaši svatbu, Vinařství U Kapličky je to pravé pro vás. Kromě krásných panoramat toho rozsáhlý komplex za obcí Zaječí nabízí mnohem víc. Svatební obřad se může konat nejméně na třech různých místech, v záloze se suchou variantou ve sklepních prostorách. Svatba v interiéru vinařství ale nemá o nic menší kouzlo než venku.   

Pohodlně zde ubytujete i všechny vaše svatební hosty, party si užijete všichni až do rána bez zařizování složitého rozvozu. A svatební fotky novomanželů? Samotný areál nabízí zajímavá zákoutí a rozplývat se budete určitě i nad okolní krajinou s Pavlovskými vrchy a Novomlýnskými nádržemi v pozadí.

Penzion Pastuška

DSC

Brod nad Dyjí, Břeclavsko

Web

Až 80 svatebčanů

Až 27 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Penzion Pastuška v sobě skloubí krásný, tradiční moravský venkov jako stvořený pro svatby. Nachází se v blízkosti řeky Dyje, vodní nádrže Nové Mlýny, pohoří Pálavy a proslulých jihomoravských vinic.

Toto místo vás jako mávnutím kouzelného proutku přenese do pohádkového světa před pár stoletími. Nemusíte se ale bát. Všechno je krásně zrestaurované, tudíž se můžete nechat unášet krásami našich předků a užít si kvalitu současnosti.

Hostinu můžete uspořádat buď v zahradní restauraci o kapacitě až 80 osob, či v roubence, do které se vejde 50 svatebčanů.

Skvělé je, že přespat můžete přímo na místě a s vámi dalších 27 hostů. Každý pokoj je navíc jedinečným originálem, což ještě více umocní výjimečnost vašeho velkého dne.

Oranžerie Habrovany

Habrovany, Vyškovsko

Web

Až 110 svatebčanů

🔝 Zpět nahoru

Oranžerie Habrovany je v našich končinách poměrně unikátní neotřelé místo, které spojuje originalitu a eleganci. Místo je navíc prakticky nové, velmi dobře dostupné z Brna po D1 a nachází se v moc pěkném areálu.

Obřad, hostina i focení se mohou odehrát přímo v Oranžerii a přilehlém zámeckém parku. Fotit se dá třeba i u zámeckého rybníka, který se nachází přímo vedle Oranžerie.

U srubu Újezd u Boskovic

Újezd u Boskovic

Web

Až 80 svatebčanů

Až 32 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Tento malebný areál poskytuje ideální prostředí pro svatby v každém ročním období. Vnitřní prostory jsou vhodné pro intimní svatby do 60 osob, zatímco v letních měsících může venkovní část ubytovat až 100 hostů. Pro hosty je k dispozici ubytování s 32 lůžky až se 4 přistýlkami.

Areál zaručuje soukromí pro hosty s uzavřeným prostorem a nabízí restauraci s vlastní kuchyní, venkovní posezení s pergolou a tanečním parketem. Pro obřady je připravena louka. Děti mohou využívat pískoviště a hračky, zatímco aktivnější hosté mohou využít 2 tenisové kurty.

Zkrátka areál na samotě obklopenými zvířaty a přírodou. Co víc si přát!

Vinařství Sonberk

afbfbedabedafdcb

Popice, Břeclavsko

Web

Až 50 svatebčanů

0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Vinařství Sonberk je jedním z nejhezčích míst pro svatební hostinu v okrese Břeclav. Do karet mu nahrává skvělé umístění ve vesničce Popice, která se nachází na úpatí malebné Pálavy. Nádrž Nové Mlýny je vzdálena jen pár set metrů a vy si tak můžete užít pohled na její jiskřící hladinu či se vydat na romantickou projížďku loďkou. Pokud by vám to náhodou nestačilo, pak vězte, že ihned za Sonberkem se nachází nádherné vinice. Všechny tyto scenérie jsou ideální pro novomanželské focení.

Určitě oceníte i to, že Vinařství Sonberk pro vás nejenže dokáže zajistit ta nejlepší vína Jižní Moravy, ale klidně pro vás uspořádá i jejich odbornou degustaci. Skvělá zábava, co říkáte?

Vnitřní prostory pojmou 50 osob. Jste-li příznivci svateb pod otevřeným nebem, pak můžete zůstat v klidu, protože kapacita je neomezená. K dispozici je i překrásná terasa.

KD Velké Bílovice

zechmeisterovi websize

Velké Bílovice, Břeclavsko

Web

Až 200+ svatebčanů

0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Hledáte prostorné místo pro větší svatbu na Jižní Moravě a zároveň chcete, aby na ni s lehkostí dojel i strýček ze severu Čech? Pak není nic snazšího než vám doporučit Kulturní dům ve Velkých Bílovicích.

Kulturní dům ve Velkých Bílovicích je zrekonstruovaný a jeho nový „facelift“ se opravdu povedl. Kapacita je opravdu obří, když pojme více než 600 osob. Bílovice jsou srdcem jižní Moravy, takže o výběr místa na svatební focení nebude nouze. Doporučit vám můžu třeba Hradištěk.

Vinařský dům Dominant Rakvice

vinarsky dum dominant rakvice svatba

Rakvice, Břeclavsko

Web

Až 180 svatebčanů

Až 100 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Dominant je další z mých oblíbených míst na jižní Moravě. Svatbu jsem tu fotil hned několikrát a vždycky to bylo skvělé. Místo má velkou výhodu v kapacitě ubytování, která pojme více než 100 osob. Jedná se tak o jedno z mála jihomoravských svatebních míst, kde zvládnete opravdu úplně vše – od příprav až po ubytování.

Kromě degustace domácích vín Dominant disponuje jak malými (pro 30 osob), tak i velkými prostory, které pojmou až 180 svatebčanů. Vše je navíc velmi pěkně renovováno a zařízeno.

Výhodou je i samotné umístění Rakvic nedaleko dálnice, což usnadní příjezd na hostinu všem hostům. Hotel Dominant Rakvice je ideálním mixem krásných prostor, snadné dostupnosti, malebných panoramat, skvělých vín z místních vinic a mnoho dalšího. Prostě vše, co na svatbě chcete mít 😊

Vinný sklep u Mühlbergerů

Vinny Sklep U Muhlbergeru Jaroslavice Exterior

Jaroslavice, Znojemsko

Web

Až 110 svatebčanů

Až 10 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Toužíte po tradiční svatební hostině, kde kvalitní víno teče proudem? Pak vám rozhodně doporučuji Vinný sklep u Mühlbergerů v Jaroslavicích nedaleko Znojma.

Už během prvních krůčků po dvorku na vás dýchne velice příjemná, rodinná atmosféra. A není to náhoda. Jde totiž o rodinný podnik, ve kterém byla vinařská tradice děděna po generace. To vše podtrhává fakt, že i ovoce, zelenina či maso, jež si na hostině budete moct užít, jsou pravé, domácí. A jak dobře víme, těm se nic nevyrovná.

Stodola Vinařství Pod Kumstátem Krumvíř

stodola pod kumstatem krumvir

Krumvíř, Břeclavsko

Až 70+ svatebčanů

0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Nově vzniklá stodola v Krumvíři na břeclavsku vás dostane svojí atmosférou. Místo vybudovalo a provozuje Vinařství Pod Kumstátem na kraji obce. Ačkoliv stodola není v provozu ještě ani 2 roky, těší se velké oblibě a zájmu. V dané oblasti se jedná prakticky o jediné svatební místo tohoto typu. Výhodou je i přilehlý obrovský sklep vinařství, který skvěle poslouží jako zázemí i s možností degustací.

Stodola v tuto chvíli bohužel nemá své vlastní webové stránky a obecně je o ní k dostání málo informací. Pokud máte zájem o více informací, kontaktujte prosím přímo vlastníka stodoly – Vinařství Pod Kumstátem.
Foto: Adelice

Hatěcký mlýn

hatecky mlyn

Vnorovy, Hodonínsko

Web

Až 50 svatebčanů

Až 11 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Sníte o spíše menší svatbě v tradičním stylu? Pak vás určitě zaujme Hatěcký mlýn.

Zalíbit by se vám mohla společenská místnost zařízena v tradičním slováckém stylu. Radost vám udělá i zastřešená terasa s krásným výhledem na rybník a okolní louky. Přesně díky takovému prostředí a pohodě se dokážete snadno přenést pryč od každodenního shonu a váš velký den si o to víc užít.A nejen to. Místní scenérie utvoří i skvělou atmosféru vašim novomanželským fotkám, pro které si nebudete muset jezdit nikam daleko a více času tak strávíte se svými blízkými a přáteli.

Vinné sklepy Skalák

svatba vinny sklep skalak

Ježov, Hodonínsko

Web

Až 110 svatebčanů

Až 49 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Skalák mi přirostl k srdci. Fotil jsem tam svatby snad ve všech podmínkách. Obřad můžete mít v interiéru vstupní haly, ve vinohradu nebo na zahrádce. Pro hostinu pak můžete volit kvelbený sklep s kapcitou až 110 osob nebo salonek s kapacitou 40-50 osob a přímým vstupem na zahrádku.

Ať už je venku tropické vedro nebo hluboko pod nulou, na Skaláku vám bude vždy dobře. Mimo vnitřní prostory jsou k dispozici samozřejmě také obrovské exteriéry.

K dispozici je přímo ve vinařství 29 pokojů pro vaše hosty. Na vaší svatbě bude navíc po celou dobu přítomna velmi příjemná a schopná paní koordinátorka Lucia (2024), která má svatby na Skaláku pod dohledem.

Vinařství Spielberg Archlebov

GFXS web

Archlebov Hodonínsko

Web

Až 250 svatebčanů

Až 29 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Přáli byste si mít svatbu ve slunném Toskánsku, ale nechcete jezdit tak daleko? Pak není nic snazšího než uspořádat veselici nedaleko Kyjova – tedy ve vinařství Spielberg v Archlebově.

Na místě můžete klidně začít už obřadem. K dispozici je třeba terasa s výhledem na Archlebov lemovaný místními vinicemi a Kyjovskou pahorkatinou. Druhou možností je přilehlá, poklidná zahrada. A k zahození určitě není ani krytý Křišťálový sál.

Konec konců právě Křišťálový sál je díky své kapacitě až 250 osob využíván nejčastěji pro svatební hostiny. A zapomenout nesmíme ani na řízenou degustaci vína. Víno na svatbě nemůže chybět, tak proč jej rovnou nevylepšit a nezařídit si nevšední svatební zábavu?

Jistě vás potěší, že přímo na místě může přespat až 29 svatebčanů. S nimi budete moct strávit více času než obvykle, jelikož okolí nabízí mnoho scenérií pro vaše novomanželské focení. 

Hotel lidový dům Bzenec

LyUC

Bzenec, Hodonínsko

Web

Až 100 svatebčanů

? lůžek

🔝 Zpět nahoru

Rádi byste uspořádali menší až střední svatbu v okolí Veselí nad Moravou? Pak zbystřete. Jednou ze skvělých možností je Hotel Lidový dům v nedalekém Bzenci.

Nenechte se mýlit názvem. Hotel Lidový dům ve Bzenci je velmi moderně a vkusně zrenovovaný a do kapsy dokáže strčit kdejaký jiný hotel. Hostinu můžete uspořádat buď v salonku, jež pojme 40 osob nebo ve velkém sálu, v němž se pohodlně usadí až 100 hostů. Přespání přímo na místě je samozřejmostí, když k dispozici jsou pokoje jedno, dvou, tří, čtyřlůžkové a dokonce i apartmány.Součástí hotelu je i pivnice připomínající první republiku či vinný sklípek. Při takto širokém výběru věřím, že si na své může přijít opravdu každý.

K pořízení krásných novomanželských fotek může posloužit nedaleká kaple svatého Šebestiána nabízející výhled na okolní kopečky, vinice i samotný Bzenec.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Vinný sklep Krýsa

vinny sklep krysa marek topolar svatba

Kostelec, Hodonínsko

Web

Až 88 svatebčanů

Až 57 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Přátelé, rodina, oslava, veselí, pohoda, zpěv a víno. Takhle krátce bychom v bodech mohli shrnout svatební den. Tak si říkám, proč je neskloubit a nemít svůj velký den přímo ve vinném sklepě? 😊

No uznejte, svatba bez vína je jako jídlo bez soli. Navíc ve vinném sklepě, přímo u zdroje, bude určitě víno výborné. Ale říkám si, že jen tímhle vás ke Krýsům nenalákam…

Celý areál leží uprostřed panenské přírody a přitom kousíček od Kyjova. Má tak skvělou dostupnost a snadno se odpoutáte od ruchu velkoměsta.

Jistě vás potěší i kapacity. Dovnitř se vejde 88 hostů. Preferujete-li venkovní svatbu, pak pozvěte klidně až 200 osob. Sklípek je navíc spojen i s penzionem, jež pojme až 57 svatebčanů. 

Kamjinam Brno

restaurace drevostavba Kam jinamm

Brno-Bystrc

Web

Až 110 svatebčanů

? lůžek

🔝 Zpět nahoru

Kamjinam se nachází na okraji brněnské Bystrce, tudíž má skvělou dostupnost a zároveň vás nebude obtěžovat ruch velkoměsta.

Kamjinam je i moderně a zároveň přírodně zařízeným místem, kterému dominuje především dřevo a okolní zeleň. Celkový dojem umocní a dotvoří výhled na Žebětínský rybník a okolní lesy.

Určitě vás zajímají i kapacity. Myslím si, že i zde vás potěším. Krytá pergola pojme až 120 hostů. Pokud byste se přeci jen obávali nepřízně počasí, pak můžete najít útočiště ve vnitřní restauraci, v níž se pohodlně usadí 50 svatebčanů.

Hlídka Špilberk

svatba hlidka brno

Brno-město

Web

Až 150 svatebčanů

0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Hlídka Špilberk je bezesporu jedním z nejhezčích a nejvšestrannějších svatebních míst v Jihomoravském kraji. Do karet mu hraje hned několik věcí. Nachází se uprostřed Brna, přitom je umístěn na klidném, přírodou obklopeném místě, které navíc disponuje i přilehlým hradem s krásným výhledem na celé Brno i jeho okolí.

Ani pro novomanželské focení nemusíte jezdit daleko. Spíš naopak. Romantických výhledů je bezprostředním okolí tolik, že nebudete vědět, kde se fotit dříve. No, s tím vám snad pomůže fotograf 🙂

Nádherné jsou i vnitřní prostory, do nichž se vleze až 70 osob. Úsměv na tváři vám jistě vykouzlí i zahrada s fontánkou, která vaši svatbu vkusně doplní. Dohromady tak s vámi váš velký den může prožít až 150 svatebčanů.

Přespání je pak obvykle zajištěno v 200 metrů vzdáleném hotelu International, k němuž vede romantická procházka parčíkem.

Hájenka pod větrníky u Znojma

ccd ea a e beaffffe

Štítary, Znojemsko

Web

Až 120 svatebčanů

Až 33 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Hájenka pod větrníky ležící nedaleko Znojma byla zkolaudována v roce 2020. Je tudíž moderní, nejen ekologickou, ale dokonce soběstačnou, bezemisní stavbou, v níž dominuje především dřevo.

Váš velký den s vámi může oslavit až 120 blízkých, pokud se rozhodnete pro venkovní terasu. V společenské místnosti se pohodlně usadí 50 svatebčanů a do vinného sklepa se vleze až 80 lidí.

Aby toho nebylo málo, můžete zde zažít vodní radovánky v krytém bazénu, zarybařit si v přilehlém rybníčku, osvěžit se ve vinném sklípku a ti odvážnější si ze svých blízkých můžou „vystřelit“ na střelnici.

Přímo na místě s vámi po propařeném dni a noci může přespat až 33 hostů v celkem v šesti pokojích. Pokud by to nestačilo, nabídnout můžeme i nedaleký hotel.

Samota Karlov Dolní Kounice

samota karlov dolni kounice

Dolní kounice, Brno-venkov

Až 100 svatebčanů

Až 34 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Samota Karlov, prostor jako stvořený pro nerušenou svatbu na jižní Moravě. Velkou výhodou prostoru je, že se svatba může pohodlně konat na jednom místě. Samota Karlov má k dispozici dostatek venkovních i vnitřních prostor, což je plus za jakéhokoliv počasí. Navíc je celý areál fakt obrovský a oddělený od okolního ruchu. Je ideální pro víkendové svatby.

Pro svatební obřad je jako stvořený přilehlý sad, svatební hostinu bez problémů pojme stodola. Ta je přitom zařízena jednoduše, takže si každá nevěsta může zvolit svatební výzdobu přesně podle svého vkusu. Přímo na Samotě Karlov je ubytování pro 35 osob, není ale problém využít další kapacity nedaleko.

Sklep na vyhlídce

sklpnvhl

Nové Bránice, Brno-venkov

Web

Až 200 svatebčanů

Až 0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Sklep na vyhlídce v Moravských Bránicích je skvělým místem pro konání svatebních hostin, když skloubí moderní prostředí, specializaci v pořádání svateb, krásná panoramata, flexibilní kapacitu a vytříbenou gastronomii.

Ať už plánujete svatbu malou či velkou, u Sklepa na vyhlídce určitě neprohloupíte. K dispozici je vinný sklep o kapacitě 60 osob. 120 hostů se pohodlně zabaví v kryté venkovní části a až 200 míst najdete na venkovní terase. Atmosféru vám pak budou dotvářet výhledy na malebnou Pálavu. Ty mimochodem mohou skvěle posloužit i pro novomanželské focení.

Pokud byste chtěli nechat starosti s vymýšlením svatby raději v rukou odborníků, tak i v tomto jsou vám k dispozici, když nabízí naplánování a zorganizování svatby od A do Z. Dle mého názoru není nic jednoduššího než mít klid, svatbu si prostě užít a stres nechat na někom jiném 😊

Kadlcův mlýn Mariánské údolí

kepakovi

Mariánské údolí, Brno-venkov

Web

Až 100 svatebčanů

Až 30 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Svatba v přírodě, ale přitom pořád s dobrou dostupností v rámci Brna? To je Kadlcův mlýn v prostředí Mariánského údolí nedaleko brněnské Líšně (Brno-východ). Mariánské údolí je oblíbenou procházkovou lokalitou velké části Brňáků. Je dobře dostupné pomocí MHD, obklopené krásnými lesy a vodními nádržemi. Obojí zmíněné navíc může skvěle posloužit jako místo pro vaše svatební portréty.

Kadlcův mlýn je uzavřený areál pro svatby za jakéhokoliv počasí. V penzionu se nachází lůžka pro až 30 svatebčanů, salonek pro až 50 osob a především velký exteriérový areál s pergolou, výčepem a grilem s kapacitou až 60 osob. Svatební obřad můžete pohodlně uspořádat přímo na rozlehlém trávníku v areálu mlýna.
Pozitivní zprávou je, že majitelé mlýn pronajímají na celý víkend (pátek-neděle) a obecně k pořádání svateb přistupují velmi vstřícně.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Kůlna Jedovnice

penzion kulna jedovnice svatba

Jedovnice, Blanensko

Web

Až 80 svatebčanů

Až 27 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Kůlna je geniální místo skrytý uprostřed jedovnických lesů. Jde vidět, že na Kůlně se dbá na každý detail – vypadá to tam fakt famózně. Krásná, moderní budova postavená ve skandinávském stylu. Celý areál byl navíc vybudován právě pro příležitosti oslav či svateb. Svou kapacitou pojme až 80 svatebčanů a nocleh zde nalezne 27 hostů. Řekl bych, že toto všechno značí, že jste na správné adrese.

Přestože se Kůlna rozprostírá nedaleko jihomoravské metropole, na ruch a shon velkoměsta můžete úplně zapomenout. Obklopovat vás zde totiž budou překrásné lesy a louky se svými zvířecími obyvateli.

penzion kulna jedovnice svatba

penzion kulna jedovnice svatba

Statek Samsara Blansko

smssrblnsk

Blansko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 28 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Samsara je nádherné svatební místo severně od Brna nedaleko Blanska. Samsara je prakticky odříznutá od zbytku civilizace a příroda kolem ní je doslova nádherná! Obrovskou výhodou je fakt, že pro svatební portréty není potřeba jezdit daleko – samotné okolí Samsary bohatě postačí na 2 nebo i 3 sady portrétů. Statek pojme střední i velkou svatbu a není problém většinovou část rovnou ubytovat. Kuchyně je na statku naprosto vynikající – o vaši svíčkovou se tedy bát nemusíte 🙂 Hostinu lze pořádat jak venku tak v interiéru, stejně jako obřad. Kompletní svatba se tak může odehrát v areálu Samsary, což z ní dělá ideální svatební místo.

Stodola Rudice

stodolarudice

Rudice, Blanensko

Web

Až 60 svatebčanů

Až 20 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Areál pochází z devatenáctého století a nedávno prošel velmi povedenou rekonstrukcí směřovanou právě na svatby. K dispozici vám bude celý areál, tedy stodola, statek, vinný sklep, přilehlé louky a dokonce i bazén.

Na jednom místě tak můžete zažít nejen hostinu, ale i obřad a dokonce i novomanželské focení. Nedaleko stodoly se totiž nachází kaplička svaté Barborky, jež vašim fotkám dodá jedinečné aranžmá. Tím ušetříte spoustu času, který můžete strávit oslavou vašeho velkého dny se svými nejbližšími 😊

Když k tomu přičteme, že celková kapacita je 60 svatebčanů, z nichž až třetina může přespat přímo na místě, pak můžeme bez okolků prohlásit, že stodola v Rudicích nabízí svatbu all-inclusive!
Pokud ještě hledáte fotografa, určitě se mrkněte na moje portfolio. Pokud vás zaujme, neváhejte se mi ozvat a já s vámi rád proberu možnosti svatebního focení 😊

Hotel Allvet Drnovice

dbf

Drnovice, Vyškov

Web

Až 150 svatebčanů

Až 69 lůžek

Hotel se skvělou dostupností leží nedaleko Vyškova, blízko dálničního sjezdu. Na svůj velký den tak můžete svolat opravdu celou rodinu a všichni se k vám snadno dopraví. 

Míst k přespání je v hotelu rovnou 69. Nebude tak muset už o půl třetí sednout do auta vstříc svému domovu, ale naopak – slavit s vámi může až do rána! A to třeba v hotelovém vinném sklípku.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Pohoda Nárameč

svatba pohoda naramec

Nárameč, Třebíč

Web

Až 120 svatebčanů

Až 55 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Nádherný moderní komplex postavený na samotě nedaleko Třebíče. Při průjezdů obcí Nárameč je penzion Pohoda opravdu to poslední, co byste na podobném místě čekali. O to lepší dojem jsem z něj při focení své první svatby na Pohodě měl. Prostředí je obklopeno nádhernými jehličnatými lesy a rybníky a atmosféra celého místa je opravdu unikátní. Penzion vám dokáže obstarat kompletní zázemí vaší svatby včetně ubytování všech hostů. Mezi výhody penzionu patří mimo jiné i venkovní bazén, velké parkoviště a dětské hřiště, na kterém se děti vydovádí. 

Určitě bych vyzdvihnul vstřícnost a profesionalitu zástupců penzionu. Velmi rádi vám vyjdou vstříc v představách o vaší svatbě – ať už se jedná o svatbu na louce za penzionem, v interiéru párty stanu nebo v nedalekém kostele.

Dvůr Honětice

dvurhon

Honětice, Kroměříž

Web

Až 150 svatebčanů

Až 32 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Krásné, původně zařízené prostory v blízkosti přírody připomínající vesnice našich babiček. To je Dvůr Honětice – skvělé místo pro svatební hostiny.

Kromě půvabných vnitřních prostor, které pojmou třicet šest hostů, je k dispozici i teráska s venkovním barem o kapacitě až sto šedesát svatebčanů. Ihned vedle ní najdete palouček a dokonce i bazének k osvěžení. Věřím, že jej uvítají nejen děti, ale i spousta dospělých.Součástí areálu je i farma s prasátky, ovečkami, kravičkami, kozami a koni. To všechno vám zajistí nevšední atmosféru jak pro váš velký den, tak i pro novomanželské focení.

A určitě oceníte i to, že součástí Dvoru Honětice je i penzion či kemp, ve kterých se pohodlně vyspí více než třicet osob. Tím ušetříte spoustu starostí se zajišťováním přespání.Toto místo uprostřed přírody vám pro vaši hostinu rozhodně doporučuji. Snoubí v sobě mnoho výborných vychytávek, čímž vaši svatbu dokonale vyšperkují.

Dohnalův mlýn

maxresdefault

Zástřizly, Kroměříž

Web

Až 100 svatebčanů

Až 12 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Hledáte-li pro vaši svatební hostinu místo, které by bylo uprostřed krásné přírody a díky němuž byste úplně zapomněli na městský shon, pak vám s čistým svědomím doporučuji Dohnalův mlýn.Ten je strategicky umístěn poblíž vesničky Zástřizly s velmi dobrou dostupností, když leží na půl cesty mezi Slavkovem u Brna a Uherským Hradištěm, či mezi Kroměříží a Kyjovem. Na svatbu tak můžete pozvat rodinu z širokého okolí a všichni k vám snadno docestují.

Samotný mlýn je obklopen z jedné strany lesem, z druhé polem, nechybí zde ani rybníček a pasoucí se ovečky. Budova je ponechána v původní, tradiční podobě, jež vás s lehkostí přenese do dob našich babiček.Co se kapacity týče, k dispozici je stodola, do níž se vejde 70 hostů. Pokud plánujete větší svatbu, využijte mlýn, do nějž se vleze až 170 svatebčanů.Přespání přímo ve mlýně pak lze zajistit pro 8-12 osob. Zbytek osazenstva může spát buď pod širákem nebo v některých z mnoha hotelů či penzionů v okolí.

Farma Tasov

brazdovi

Tasov, Žďársko

Web

Až 200 svatebčanů

Až 45 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Jedno z těch míst, na který se opravdu rád vracím. Moderní farma v rozlehlém areálu na předělu krajů Jihomoravského a Vysočiny. To je Farma Tasov. Nutno podotknout, že malebná krajina s nádhernými jehličnatými lesy v okolí farmy je už doménou spíše druhého z jmenovaných krajů, o to zajímavější vytrhnutí z jihomoravského vinařského prostředí však může představovat.

Farma Tasov je velký komplex budov pro malé, střední i velké svatby do kapacity 200 svatebčanů. Nabízí 45 lůžek k ubytování a nachází se 3 kilometry od dálnice D1 s výbornou dostupností do Brna (50 km / 35 minut. V rozlehlém areálu najdete rybník, les, louku a chovná zvířata. Své ano si můžete říct přímo na Farmě, pokud ale prefetujete tradičnější obřady, můžete se oddat v nedalekém kostele.

Dalešický pivovar

tosovsti zmensene

Dalešice, Třebíč

Web

Až 100 svatebčanů

Až 55 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Svatba ve vinařství je dnes už běžnou záležitostí, co takhle ale svatba v pivovaru? Slovy jednoho z mých novomanželů zní jasně: ”Nejsem věřící ani princ, abych se bral v kostele nebo na zámku, vezmeme se v pivovaru.” A proč ne? 🙂
Pivovar Dalešice je proslulý slavným filmem Postřižiny, který se v pivovaru odehrával. Samotná budova pivovaru má historický nádech a atmosféru. Velkou výhodou je možnost uspořádat celou svatbu v jednom místě. K budově náleží rozlehlá pivovarská zahrada, která poslouží jako obřadní místo (v případě nepříznivého počasí je k dispozici i historická stodola). Pivovarský sál vám bude k dispozici pro svatební hostinu, kterou vám připraví obsluha z Dalešic. Objekt rovněž nabízí ubytování až pro 55 osob.

Z vlastní zkušenosti můžu dalešický pivovar opravdu doporučit. Pokud ho zvažujete jako své svatební místo, neváhejte ho navštívit v kterýkoliv den v týdnu. Věřím, že si ho zamilujete!

Penzion Buchlovský Dvůr

svatba penzion buchlovsky dvur

Buchlovice, Uherské Hradiště

Web

Až 75 svatebčanů

Až 18 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Přímo pod hradem Buchlov se mezi nádhernými loukami nachází Penzion Buchlovice. Celý areál penzionu je uzavřený a nabízí perfektní soukromí. Jeho součástí je i krásný rybníček s fotogenickým altánkem. Jak už název napovídá, Penzion Buchlovice nabízí i ubytování, takže si můžete atmosféru celého vašeho velkého dne užít na jednom místě. Obřad můžete situovat uvnitř v salonku, na zahradě nebo na nádherné louce pár desítek metrů pod penzionem. Výhodou pro chladnější počasí je velká zastřešená pergola pro svatební tabuli o kapacitě až 75 osob.

Pro náměty na místa na svatební focení není potřeba chodit daleko. Skvěle poslouží už zmiňovaná louka pod penzionem, případně pak přilehlý hrad Buchlov, lesy, případně meruňkový sad v nedalekých Buchlovicích.

Větrný mlýn Kunkovice

svatba vetrny mlyn kunkovice

Kunkovice, Kroměřížsko

Až X svatebčanů

Až 8 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Pokud plánování svatby pro sto hostů není nic pro vás, zkuste najít místo, kde si svůj den užijete jen ve společnosti svědků. Takovým místem je i Větrný mlýn Kunkovice, objekt pár set metrů od stejnojmenné vesničky, na kopečku uprostřed polí. Jedná se sice o historický objekt, prošel ale citlivou rekonstrukcí a je možné si ho i s pozemkem pronajmout. Ubytuje se zde bez problémů až 8 lidí.

Nezažijete tu tedy svatbu velkou, ale rozhodně nezapomenutelnou. Okolní krajina přírodní rezervace i samotný mlýn mají své osobité kouzlo, z čehož bude určitě nadšený nejen svatební fotograf.

Panský dvůr Kunovice

svatba pansky dvur kunovice

Kunovice, Uherské Hradiště

Web

Až 100 svatebčanů

Až 0 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Pokud chcete uspořádat elegantní svatbu na jižní Moravě, pak se vydejte na Panský Dvůr Kunovice u Uherského Hradiště. Pro hostinu je jako stvořený společenský sál s klenutými stropy, který pro vás majitelé vyzdobí podle vašeho přání. Využít můžete i rozlehlé nádvoří Panského Dvora. Ten se skvěle hodí při focení skupinek i házení svatební kytice.

Celý areál má velice příjemnou atmosféru a nachází se jen pár minut cesty od krásné přírody, což je rozhodně výhoda pro vás a svatebního fotografa. Určitě tedy nehrozí, že budete ze svatební party pryč několik hodin kvůli hledání perfektní lokace. Párové fotky se v tomto prostředí dělají skoro samy.

Mohelenský dvůr

mohelensky dvur

Mohelno, Třebíčsko

Web

Až 100 svatebčanů

Až 21 lůžek

🔝 Zpět nahoru

Sháníte se po venkovském, tradičním, hezkém a přívětivém místě pro vaši svatební hostinu? Pak vám rozhodně můžu doporučit Mohelenský Dvůr. Klíčový je rozhodně fakt, že můžete komplet svatbu uspořádat v jednom areálu. Ono to na první pohled z ulice není úplně zřejmé, ale areál je dost velký na svatbu o 100 lidech, navíc skvěle logicky členěný. Místo pro svatební hostinu se nachází hned na začátku, následuje dvorek s přístupem do ubytování, následně zatravněná zahrada pro obřad, na jejíž konci je menší domeček ideální pro přípravu nevěsty.
Fotit se dá zajet třeba na nedaleké stepi, které jsou doslova 3 minuty autem. Osobně mám Mohelenský dvůr moc rád! 🙂

Zaujmout vás můžou zejména tradiční dekorace interiéru v podobě vkusného dřevěného obložení, krbových kamen, jež při dotvoření svatební výzdobou namíchají jedinečnou atmosféru! Navíc i venkovní prostory jsou vyzdobeny tradičními předměty jako dřevěná kola, stohy slámy, kamínky či soudky. Díky všem těmto drobnostem se budete cítit jako v jiném století, což z vaší svatby udělá nezapomenutelný zážitek.

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Doufám, že vám výše uvedený seznam pomohl s výběrem vašeho svatebního místa!

Pokud rovnou hledáte i vhodného fotografa, neváhejte kouknout na moje další svatební fotky. Třeba vám padnu do oka. Pak mě stačí už jen kontaktovat :-)

Budu se těšit!

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Tápete kde začít při výběru svatebního místa?

Stáhněte si zdarma e-book, který vás v několika krocích vás provede výběrem toho pravého svatebního místa!