Samota Karlov

svatební místo

Úvodní slovo

Samota Karlov je jedno z nejžádanějších svatebních míst v srdci Jižní Moravy. Bohužel v tuto chvíli nemá zprovozněné funkční webové stránky, které by dokázaly poskytnout cenné informace pro zájemce o pořádání svatby. 

I přesto že jsem svatební fotograf, nikoliv vlastník místa, množí se mi dotazy nevěst ohledně Karlova, rozhodl jsem se tedy dát dohromady prezentační video (níže) Samoty Karlov a sepsat základní informace pro všechny zájemce 🙂

Základní údaje

O Samotě Karlov

Koukněte na video, které jsem Samotě Karlov vytvořil při mé poslední návštěvě 🙂
Délka: 1m 37s

Popis samoty Karlov

Meruňkové sady, klášter Rosa Coeli a dechberoucí výhledy  na Pálavu od kaple sv. Antonína. To je jen skromný výčet toho, co vám mohou nabídnout Dolní Kounice. Samota Karlov je místo jako stvořené pro svatbu. Daleko od všeho dění, ale pořád dost blízko. Tak daleko, abyste nerušili sousedy, ale tak blízko, abyste tu z Brna byli do půl hodiny.

Vstup do hlavního areálu se nachází asi 30 metrů od parkoviště. Po projití vjezdem se dostanete na velké nádvoří, které je připravené pro hlavní svatební dění. Z něj můžete pokračovat rovnou do stodoly, která je určená pro svatební hostinu a zvládne pojmout ke stovce svatebčanů. Na druhé straně nádvoří je k dispozici zázemí pro catering, sociální zařízení a vstup do pokojů, které čítají 34 lůžek.

Pozemek Samoty Karlov je obrovský. Dominuje mu rozlehlý meruňkový sad, který může posloužit jako velmi příjemné místo pro svatební obřad nebo vaše párové focení. Se sadem sousedí dostatečně velké parkoviště. 

Samota Karlov je skvělým svatebním místem nedaleko Brna. Velkou výhodou je fakt, že komplet svatba může proběhnout přímo v rámci areálu samoty. Není potřeba nikam přejíždět. Z lokalit pro párové focení bych vyzdvihl přilehlý meruňkový sad, známý klášter Rosa Coeli v Kounicích nebo kapli svatého Antonína v Kounicích.

Plánujete svatbu na Samotě Karlov a hledáte fotografa?
Prohlédněte si mé svatební portfolio

Fotogalerie Samoty Karlov

Níže si prohlédněte moje fotky Samoty Karlov. Pokud byste chtěli vidět další mé fotografie,
neváhejte kouknout na mé svatební portfolio 🙂 

Nezaujala vás Samota Karlov? Zobrazte si další místa v mém katalogu svatebních míst.

Svatba na samotě Karlov

A jak taková svatba na Karlově může vypadat?
Níže si prohlédněte ukázkové fotky ze Samoty Karlov ze svatby Zbyňka a Lucky. 

Svatební přípravy probíhaly již od brzkého rána přímo v místě konání svatby. Samota Karlov s sebou nese jednu nespornou výhodu – většina svatebčanů se může nechat ubytovat přímo na místě konání svatby a celá svatba se může odehrát přímo v areálu svatebního místa bez přejezdů, které stojí zbytečný čas. Navíc nutno podotknout, že každá část areálu stojí za to! 🙂

Po přípravách se všichni svatebčané přesunuli do meruňkového sadu, který se nachází přímo vedle vstupu do areálu samoty a představuje krásné místo pro svatební obřad.  Po obřadu jsme se opět přesunuli jen o pár desítek metrů zpět do areálu Samoty Karlov, v jejíž stodole byl již nachystaný slavnostní oběd.

 

Celý odpolední i večerní program pak probíhal na dvorku, ve stodole, v sadu, zkrátka různě v areálu. Děti, kterých na svatbě rozhodně nebylo málo, měly své vyžití a opravdu se nenudily 🙂

Na svatební portrétní focení se nám jako ideální jevila dominanta Dolních Kounic – kaple sv. Antonína, která se nachází asi 5 minutek od Samoty. Neváhali jsme a ke kapli vyrazili. Z výhledu, který se od kaple nabízel, jsme byli naprosto nadšení! V rámci 20 minutek stihli nafotit sadu portrétů za krásného světla zapadajícího slunce. 

Luci, Zbyňo, děkuji za možnost být s vámi na vaší skvělé svatbě! 🙂