Kde mít svatbu na Vysočině

Pojďte si prohlédnout ty nejlepší místa pro vaši svatbu na Vysočině!

Jak vybrat svatební místo

Primárně si s partnerem definujte, jaký typ svatebního místa chcete, co od něj očekáváte, a kde zhruba by mělo být umístěno. K tomu vám skvěle poslouží přiložená mapka v článku.

Tápete kde začít při výběru svatebního místa?

Stáhněte si zdarma můj e-book, který vás v několika krocích vás provede výběrem toho pravého svatebního místa!

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Mapa svatebních míst

Nejlepší svatební místa na Vysočině

Třeštický mlýn

🔝 Zpět nahoru

Chtěli byste mít svou svatbu na místě s opravdu dlouhou tradicí, v malebné pohádkové přírodě? Dál už hledat nemusíte! Třeštický mlýn, který stojí v obci Třeštice, je přesně tohle všechno – ideální svatební místo na Vysočině. Stojí tam už od středověku, kdy se v něm mlela mouka, lisoval olej i řezalo dřevo – dnes už slouží „jen“ jako rekreační místo a opravdu nádherný penzion.

Třeštický mlýn si vás i vaše hosty okamžitě získá svým historickým kouzlem a venkovskou atmosférou. Má za sebou citlivou rekonstrukci, a i když vypadá velmi selsky, nabízí komfortní ubytování v originálních pokojích a apartmánech. Svatební obřad se může konat na krásné louce u rybníčka nebo uvnitř ve velmi útulném sálu s krásným trámovým stropem. Sál je pohodlný a prostorný, určitě do něj posadíte celou rodinu – do sálu se vejde zhruba 140 lidí, další možností je sklípek pro cca 20 osob.

Hotel Líšenský Dvůr

🔝 Zpět nahoru

Krásná zrekonstruovaná budova z 16. století nabízí ideální prostředí prostředí pro svatby i s ubytováním a cateringem, zkrátka vším, co můžete na jednom místě potřebovat.

Hostů hotel pojme maximálně 100, pokud budete chtít svatbu v restauraci s jídlem, pak je to 60. Výhodou místa je útulná stodola s krbem, kam se dá svatba přesunout, když začne pršet, nebo si ji tam můžete naplánovat už od začátku – a to i v zimě!

Když už přijde čas jít spát, hotel nabízí až 62 lůžek pro vaše hosty. V případě potřeby dokáží přidat ještě 24 přistýlek. Ubytování je opravdu pohodlné, čtyřhvězdičkové, takže nemusíte mít strach, že by se hostům nelíbilo.

Skvělá věc na tomto místu je, že vám hotel pomůže uspořádat svatbu od A do Z. Zkušený svatební koordinátor vám pomůže s výběrem menu, výzdoby, květinové výzdoby, hudby i dalších služeb. Stačí vyplnit formulář na webu a oni už se o vše postarají.

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Statek Kachlířka

🔝 Zpět nahoru

Prostředí rybníka a ryzí příroda – to vám nabídne Statek Kachlířka. Pronajmout si můžete celý statek, nebo i jen sál pro 50 hostů. Zároveň je na statku i možnost přespání, což přímo vybízí ke svatbě na celý víkend.

Samota jak víno

🔝 Zpět nahoru

Tato malebná vinice na Vysočině vám nabídne okouzlující prostředí pro váš svatební den. Svatební obřad se může konat pod širým nebem na zahradě s jezírkem, nebo v krásném historické chlévě – ten je samozřejmě přestavěný pro tyto příležitosti.

Samota kromě prostor nabízí i spoustu dalších služeb, jako je catering, bar-servis, výzdoba, květiny, dorty a cukroví i organizace celé svatby a obřadu. Když budete chtít, zajistí vám zkrátka úplně všechno a vy si můžete svůj den prostě jen užít, v malebném prostředí na Vysočině a bez stresu.

Ubytování přímo na samotě je možné pro 9 lidí.

Šiškův mlýn

🔝 Zpět nahoru

Jste golfoví nadšenci? Tak pozor! Tohle místo bude přesně pro vás. Ne, že by v Šiškově mlýně šlo jen o golf, je to krásné a historické místo na naprosto velkolepé svatby (bez golfových jamek pod slavobránou). Budova ale stojí v areálu Golf Resort Telč, takže se dá s golfovým večerem krásně spojit. Nebo třeba i jen s tématikou golfu.

Vysoký dům, malá okna, dřevěné mlýnské kolo… budete si připadat, jako byste se přenesli do jiné doby. Navíc vám tam uvaří, krásně prostřou a svatbu můžete mít i venku na zahradě plné stromů, ve které je dokonce moc malebný rybníček. Dále je možnost využít společenský sál, kam se vejde 62 osob.

Na přespání mají 42 míst v hotelových pokojích, takže hodně hostů i snadno ubytujete. V restauraci si jich sedne 40, ale dalších 54 může sedět venku na letní zahrádce.

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Hospodářský Dvůr Bohuslavice

🔝 Zpět nahoru

Chcete mít vše zařízené a svatbu na opravdu stylovém místě? Můžu jen doporučit Hospodářský Dvůr Bohuslavice. Mají tam spoustu různých míst, kde se svatba může konat (srub Ježkovec, kaplička nebo „Áčko“), všechna v naprosto dechberoucím moderním rustikálním stylu, skoro až skandinávském.

Podle počtu hostů si vyberete místo, nebo třeba klidně všechny. Dvůr Bohuslavice pobere i opravdu velké svatby, jen do „Áčka“ se vás vejde 200. Obřad samotný můžete mít jednoduše venku, u rybníka, nebo třeba v kouzelné dřevěné kapli. Na přespání mají 60 stálých míst a možnost dalších 40 přistýlek. Takže to můžete rozjet opravdu ve velkém.

Kromě prostor nabízí také veškeré služby – připraví hostinu, zařídí program, výzdobu, svatební kočár, foto koutek a spoustu dalšího. Jestli máte v plánu opravdu velkolepou svatbu, tohle je to pravé svatební místo na Vysočině.

Hotel Pod Bílou skálou

🔝 Zpět nahoru

Místo je vhodné pro milovníky historie, kteří plánují menší rustikální svatbu. Tu můžete mít v sále pro 60 osob s jídlem z restaurace hotelu. Ubytování mají taky úplně suprové, do celého hotelu se na přespání vejde 48 hostů – takže nocleh můžete nabídnout skoro úplně všem. Navíc jde o rodinný podnik, což celé akci dodá ještě jiné kouzlo než prostory pronajímané velkou firmou.

Obřad můžete mít za příznivého počasí i venku s výhledem na nádhernou historickou budovu a pohledem do okolní malebné krajiny Vysočiny, do kopců a na lesy. Svatba na Vysočině je zkrátka pohádka.

Penzion Pod Drátníkem

🔝 Zpět nahoru

Svatba na samotě v nádherné chatě, obklopeni jen a jen přírodou… To je svatba na Vysočině, konkrétně v penzionu Pod Drátníkem. Najdete ho stát na kopci mezi lesy a přivítá vás tam 10 kouzelných pokojů pro 40 hostů a restaurace s výborným domácím jídlem, kam se vás vejde až 70. Když bude hezky, můžete ještě 40 lidí posadit na zahrádku. Dohromady si tedy za hezkého počasí můžete dovolit pozvat 110 hostů, pokud se bojíte, že bude ošklivo, pak 70.

Tohle místo má ale kromě krásného vzhledu ještě spoustu dalších výhod – například si sem můžete vzít své štěkající čtyřnohé miláčky. Takže jestli si nedokážete svou svatbu představit bez milovaného pejska, tady s tím nebude nejmenší problém. Navíc vám se vším pomůžou – zařídí výzdobu, květiny, dohodí DJ, připraví jídlo i pití… zkrátka full servis.

Jestli chcete znát víc detailů, mají na svém webu náramně přehledné PDF, kde vše vysvětlují dopodrobna i s ceníkem, takže si nemusíte nic domýšlet, ani tam před výběrem volat a doptávat se.

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Penzion Na Lukách

🔝 Zpět nahoru

Hodí se spíš na drobnější a středně velké svatby, se svou kapacitou 44 lůžek (dalších 16 hostů můžete uložit v nedalekém penzionu Adéla). Všechno vám zařídí a postarají se o vás naprosto perfektně.

Zajistí vám catering, obsluhu, výzdobu, květiny, dekorace, a dokonce i koordinaci. Můžete jim nechat na starost zkrátka úplně všechno a sami si svatbu prostě jen opravdu naplno užít.

Na obřad vám nabídnou hned 2 místa, a to venku na svém vlastním svatebním místě, nebo v nedalekém barokním kostele, který je jen 10 min pěšky. Na fotografování potom budeme mít taky krásný výběr – nádhernou stodolu, remízky anebo třeba rybníky. A můžeme toho stihnout i víc! Samozřejmostí je fotografování na lukách, kterých je v okolí bezpočet.

Smrčiny

🔝 Zpět nahoru

Smrčina je přesně to, co hledáte! Nádherné prostory k pronájmu v srdci přírody, na samotě prakticky přímo v lese. Skvělé místo pro milovníky přírody a vesnického života. Ale ani městské typy rozhodně neurazí!

Rustikální atmosféru ještě podpoří sál pro 70–80 hostů, který je citlivě zasazený do velikánské stodoly ve tvaru L. Obřad můžete mít buď v ní, venku u malého jezírka (do kterého si můžete i vlézt), nebo klidně hned na dvoře před stodolou, ať to máte blízko ke stolům a nemusíte se všichni složitě přesouvat. I ten dvůr je opravdu moc hezký a fotogenický.

Prostory jsou neutrálně rustikální, můžete si v nich tedy svatbu udělat opravdu přesně podle svých představ. Hodí se na jakýkoli styl svatby, i ty méně obvyklé.

Na Čechách

🔝 Zpět nahoru

Budete si opravdu připadat, že se vaše svatba odehrává v nějakém historickém románu. Můžete ji mít venku na krásně upraveném dvoře (kde si pěstují vlastní bylinky, mňam!), na louce poblíž, nebo přímo vevnitř v restauraci. Všechna zmíněná místa jsou náramně fotogenická, v albu to bude vypadat úžasně.

Samozřejmostí je výborná domácí kuchyně a výzdoba, s tím vám se vším pomůžou. Takže jestli vás láká malebná svatba na Vysočině v duchu starých českých románů, v kouzelné, krásně opravené chaloupce, zavolejte jim a domluvte si schůzku! Určitě vám rádi vše vysvětlí, poradí a naplánujete u nich společně svatbu vašich snů.

Mohelenský dvůr

🔝 Zpět nahoru

Mohelenský dvůr pojme až 140 hostů, všechny vás tam nakrmí, se vším pomůžou… co víc si přát? Obřad můžete mít venku i uvnitř, mají na něj dokonce připravené zastřešené místo.

Přímo v Mohelenském dvoře navíc 23 osob i ubytujete, takže užší rodinný kruh může spát rovnou tam a nemusí nikam přejíždět.

Se svatbami tam mají bohaté zkušenosti, pořádají jich přes 80 ročně. A to už chce nějaké organizační schopnosti. Díky tomu mají také k zapůjčení spousty věcí, které se vám budou hodit a nebudete je muset kupovat jen kvůli svatbě. Půjčí vám výzdobu, běhouny, samozřejmě nádobí, zajistí samoobslužný bar, catering – včetně snídaně ráno, koordinaci, floristku, foto koutek, místo pro děti, chill zónu, dokonce i luxusní americká auta na příjezd k obřadu (Ford Mustang/ Chevrolet Camaro).

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Farma Kalhov

🔝 Zpět nahoru

V Kalhově si zakládají na přírodě, šetrnosti a pocitu domova a komunity. Když tam přijedete, hned se budete cítit naprosto uvolněně a jakože jste přesně tam, kde máte být. Co dělá Kalhov jedinečným? Není to jen resort postavený z farmy – farma je skutečně funkční a v plném provozu. Specializují se hlavně na chov hus a další drůbeže, ale najdete u nich i spoustu dalšího. Díky tomu jsou schopní vám připravit náramnou hostinu z kvalitních domácích surovin, z velké části skutečně domácích, přímo od nich.

Kromě hostiny vám zařídí i koordinaci svatby, všechny potřebné služby, prostor jak na svatbu jako takovou, tak na následnou hostinu, ubytují 38 z vašich svatebčanů a se vším vám moc rádi poradí. Tak jako hostinu, i catering dělají sami, ze svých a lokálních surovin – jsou jím přímo vyhlášení.

Pilnův statek

🔝 Zpět nahoru

Pilnův statek je místo pro milovníky přírody, vesnického stylu a každého, kdo chce aby jeho svatba na Vysočině byla naprosto nádherná a perfektní.

Na statek se vejde celkem 100 svatebčanů, takže je to spíše místo pro střední svatby. Okolí statku, ve kterém najdete spoustu krásných přírodních míst i památek, tomu jen přidává a pomáhá dokreslovat pocit pohádkového okouzlení, který zde budete mít. A to je na svatbu jako dělané, no ne?

Obřad vám připraví buď venku na pečlivě udržovaném dvoře, uvnitř v sále nebo na terase, abyste mohli být venku, ale nepršelo na vás.

Koberův mlýn

🔝 Zpět nahoru

Hledáte klidné a romantické místo pro vaši svatbu? Co zkusit Koberův mlýn ve Vysočanech u Znojma? Získá si vás svým historickým kouzlem a venkovskou atmosférou – a když říkám historickým, myslím tím opravdu historickým. Je starý přes 300 let! Tento velmi starý mlýn byl před lety citlivě zrekonstruován a dnes nabízí komfortní ubytování v originálních pokojích a apartmánech. A také svatby, proč by jinak byl na tomto seznamu, že?

Pivovar Dalešice

🔝 Zpět nahoru

Pivovar Dalešice je skvělé svatební místo na Vysočině. Obřad vám připraví buď v zahradě pivovaru, nebo v krásné historické stodole. Hostinu můžete mít v pivovarském sále – a i ten opravdu stojí za to – a ubytovat se můžete v penzionu, který také patří k pivovaru.

Kromě zásoby piva vám v Dalešicích nabídnou také skvělý raut, catering, snídani i večeři, zkrátka vše, co můžete potřebovat. Velikost svatby je tady také nevyděsí, poberou až 150 hostů. Ani o ubytování nebude nouze, mají 3 vlastní hotely, takže si ještě budete moci vybírat. A nebojte, prostory rozhodně nevypadají nijak ošuntěle nebo průmyslově. Hravě se vyrovnají moderním nazdobeným svatebním místům.

Jitkovský mlýn

🔝 Zpět nahoru

Další krásné svatební místo najdete na samotě u rybníka v podhůří Žďárských vrchů. Jmenuje se Jitkovský mlýn a nabídne vám nádherné prostory ponořené do hlubin přírody na Vysočině. Svůj obřad tu můžete mít na krásném místě pod vzrostlým dubem na jejich zahradě nebo kdekoliv jinde v prostorách mlýna, kde se vám to zrovna nejvíc zalíbí.

Co je na tomto místě opravdu skvělé je ubytování – nabízí 4 mezonetové apartmány, každý s vlastním zázemím s kuchyňkou a koupelnou, celkem pro 16 hostů. Zbytek dokáží ubytovat v přilehlých zařízeních. V celém areálu je zavedená wifi, takže svatební playlist si pustíte kdekoliv.

Prostor je ideální jak pro malé, tak středně velké svatby, zvládnou ale i přes 100 hostů. Takže si tu můžete zařídit i svou vysněnou velkou svatbu na Vysočině.

Panský dvůr Telč

🔝 Zpět nahoru

O Telči už jste určitě slyšeli. Hned kousek od jejího malebného historického centra stojí historický panský dvůr, který je vám po citlivé rekonstrukci otevřený pro váš „den D“. Areál je opravdu rozlehlý a nabízí tak velký výběr, co se týče prostor na obřad i ubytování.

Obřad můžete mít venku v jejich smyslové zahradě, na dvoře, ve velkém společenském sálu (kapacita na hostinu 120 osob), nebo ještě větším podkrovním sále (130 osob), kde atmosféru navíc podtrhne nádherné přiznané trámoví velikánské střechy. Podkrovní sál má navíc bezbariérový přístup a klimatizaci. No a pokud to plánujete rozjet opravdu ve velkém, do restaurace se vám vejde dokonce 150 hostů – tedy v létě, kdy se dá využít i zahrádka. Zároveň si v restauraci můžete zarezervovat i méně, než všech 150 míst.

Ubytování nabízí místo pro celkem 48 lidí v penzionu a 6 v ubytovacích posedech venku. Dále nabízí catering a dětskou herničku, aby se vám děti nenudily a nic se jim nestalo.

Resort mlýn Černovice

🔝 Zpět nahoru

Jde o velmi hezky zrekonstruovaný mlýn u rybníka s naprosto malebným okolím a spoustou míst na procházky a večerní toulání , třeba na hrázi nebo po cestičce kolem vody. K té je přístup i z jednotlivých pokojů na vlastních menších hrázích. Na ubytování je úplně nejlepší možnost výběru pokoje na svatební noc podle vašeho vlastního stylu, každý je totiž úplně jiný a všechny jsou opravdu stylové a promyšlené. Celkem dokáží ubytovat až 150 hostů, když se využije i jejich nedaleký hotel.

Pohoda Nárameč

🔝 Zpět nahoru

Jak už je vidět v názvu, tento areál se nachází v obci Nárameč. Jde o velmi příjemné svatební místo na Vysočině, které vám nabídne správně vesnické prostory pro vaši svatbu. Obec najdete mezi městy Třebíč a Velké Meziříčí. V názvu ale resort nemá jen svou obci, ale také jak se tam budete cítit. Je tam opravdu pohoda – budete obklopeni přírodou, loukami, lesy… je to tam prostě nádherné.

Obřad můžete mít na zahradě areálu, ke které je přístup přímo z apartmánů, kde je místo na přípravu nevěsty. Hostina je potom v restauraci, která pojme až 150 svatebčanů, z toho 69 dokonce i ubytujete. Koordinaci jako takovou nenabízí, ale rádi vám poradí a doporučí dodavatele služeb jako jsou květiny atp. Catering vám zařídí ze své restaurace, včetně slavnostního oběda, rautu na večer i baru s obsluhou. A co víc, můžete si s sebou vít své domácí mazlíčky!

Farma Tasov

🔝 Zpět nahoru

Toto místo se těší opravdu velké oblibě, svatby tu mají skoro každý víkend. Proč? Prostě to opravdu umí. Postarají se o vás od A do Z, vše naplánují a připraví za vás. A protože je Farma Tasov opravdu funkční farma, atmosféra na svatbě bude naprosto jedinečná. Tasov je velmi dobře dopravně dostupný, je jen 3 km od sjezdu z dálnice D1, 50 km od Brna.

Zakládají si na příjemné a uvolněné atmosféře a spojení s přírodou, které vám dají pocítit i při doprovodném farmářském programu, když budete mít zájem. Obřad můžete mít kdekoliv na farmě, krásně vám ho připraví a nazdobí. Zvládají malé i velké svatby, hostinu, obřady a vše vám uzpůsobí tak, abyste svůj den měli opravdu na míru.Ubytování je možné přímo na farmě.

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Stříbrný dvůr

🔝 Zpět nahoru

Plánujete středně velkou svatbu do 100 hostů a chcete místo, odkud nebudete mít daleko k přírodě, ale ani k civilizaci? Stříbrný dvůr je perfektní volba. Je to místo, kde se potkává moderní život a design s vesnickou rustikální krásou.

O nezapomenutelnost vašeho dne se postarají nejen překrásné prostory, ale také ohromně zajímavý program, který jsou vám ve Stříbrném dvoře schopní nabídnout. V rukávu mají rybolov, degustaci ve vinném sklípku, vyjížďky v kočáře, střelnici (kulovou + brokovou) nebo třeba střelbu ze vzduchovky.

Hostinu vám připraví v sále pro 100 osob, 10 z vás také ubytují ve svých vlastních apartmánech. Pokud budete potřebovat víc míst na spaní, domluví vám je v penzionu jen 2 km od rezortu.

Samota Křemen

🔝 Zpět nahoru

Samota Křemen nabízí krásné svatební dny v přírodě, v klidu a soukromí. Nikdo na vás nebude koukat ani volat policii, když budete tančit a slavit až do rána. Stojí opravdu na kraji lesa, skoro až v něm.

Svatba na Vysočině na samotě jako je tato je hlavně pro dobrodružnější typy, obzvláště pokud se rozhodnete využít možnosti přespat ve stanech či stodole samoty. Nebojte, na svatební noc a pro rodinu je tu místo i uvnitř, mají k dispozici celkem 6 lůžek. Také mají velké parkoviště, kam se vejdou i karavany a obytné vozy.

Skvělé jsou možnosti míst na focení v okolí, krajina je tu opravdu malebná, se stromy, loukami i rybníky. I prostory samoty jsou hezky fotogenické, nebojte, není to tu nijak ošuntělé nebo tak. Naopak, všechno je krásně upravené, včetně stodoly, ve které můžete mít svatební hostinu.

Stodola Želiv

🔝 Zpět nahoru

Svatba ve stodole? Co je to za nesmysl? Se Stodolou Želiv to nesmysl vůbec není – majitelé se rozhodli vystoupit z davu a udělat krásné místo s ubytováním a velkým sálem ve stodole, a povedlo se jim to na jedničku! Velice umě spojili moderní design s tradiční starou stodolou a vytvořili náramné prostory pro vaši svatbu, neotřelé a originální.

Vejdete se sem dokonce i se středně velkou svatbou, stodola pojme až 96 hostů. A to už je nějaký počet lidí. 12 svatebčanů se potom může vyspat v zázemí v patře, které je postavené přímo pod střechou stodoly. Obřad můžete mít přímo na místě, nebo i v krásném klášteře, který je jen 10 minut chůze od místa.

I když na místě restaurace není, zajistí vám catering i spoustu dalších služeb, jako je výzdoba nebo hudba.

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Místo jste vybrali?

Hledáte i fotografa? 
Moc rád uslyším o vaší svatbě!

Wellness penzion Medličky

🔝 Zpět nahoru

Spojit svatbu s wellnessem? Geniální! Jestli hledáte místo, kde svůj svatební den můžete prožít v absolutní pohodě, Medličky jsou přesně ono. Mají tu všechno, co si můžete přát a co můžete potřebovat, krásné prostory zevnitř i zvenčí, výběr několika míst pro obřad i možnost svatebních služeb, abyste si svatbu nemuseli plánovat sami.

Na hostinu se nabízí prostorná zimní zahrada, ze které se můžete dívat ven na okolní louky a les a užívat si, že jste sice uvnitř, ale vlastně i venku. Obřad je potom možné mít také v této zimní zahradě, když bude sychravo, nebo na mnoha různých místech venku, třeba na mole nad vodou, vedle rybníka nebo v rozkošném altánku. Na přespání se sem vejde 49 hostů do 18 luxusních pokojů (v tom novomanželském mají dokonce vířivku!).

Wellness část resortu má v nabídce sauny, bazén s vířivkou a masáže. Když budete chtít, můžete je do svatby zakomponovat také.

Doufám, že vám výše uvedený seznam pomohl s výběrem vašeho svatebního místa!

Pokud rovnou hledáte i vhodného fotografa, neváhejte kouknout na moje další svatební fotky. Třeba vám padnu do oka. Pak mě stačí už jen kontaktovat :-)

Budu se těšit!

E-book zdarma

Jak vybrat svatební místo

Tápete kde začít při výběru svatebního místa?

Stáhněte si zdarma e-book, který vás v několika krocích vás provede výběrem toho pravého svatebního místa!