Předsvatební focení jako trénink

Předsvatební focení jako trénink
Svatební portrétní focení je (především z mužského pohledu) jedním z největších strašáků celé svatby. Jak tomu předejít a těšit se na něj?

Odmítání, bagatelizování, odsouvání. Tak by se dal definovat přístup mužského pokolení ke svatebnímu focení a focení obecně. Přiznám se, patřím mezi ně a na druhé straně foťáku se běžně necítím komfortně. Samozřejmě – výjimky potvrzují pravidlo a nic není definitivní. Najdou se i ženichové, kteří se na svatební focení opravdu těší. Je jich ale jako šafránu. O tom, jak se dají svatební portréty zvládnout ve vší svižnosti třeba za 20 minut, jsem už psal. Kromě svižnosti je ale pro efektivní odfocení portrétů neméně důležitá dobrá spolupráce fotografa a novomanželů. Jak na to? Odpověď zní „trénink.“

Předsvatební focení – to je trénink

Pokusím se to popsat z mého pohledu. Začnu trochu zeširoka. Osobní schůzka před samotnou svatbou je pro mě alfa a omega celé spolupráce. Je nezbytná pro poznání, nasání atmosféry mezi oběma stranami a upřesněním všech informací. Takovou schůzku zpravidla plánuji 2-4 týdny před datem svatby. Osobně se tedy s drtivou většinou nevěst a ženichů vidím stejně. Přetavit takové setkání v tréninkové focení je pak hračkou.

Ve většině případů to není poprvé, co se s nastávajícími novomanžely vidím. Každopádně vždy preferuji se v první fázi předsvatební schůzky dobře poznat, mluvit o sobě a samozřejmě hlavně o svatbě. Jakmile máme hotovo, vrhneme se na předsvatební focení.

Ukázka č. 1 - Míša a Luďa

Třeba takhle skvěle mohou svatební fotky vypadat. Tohle je pár fotek s Míšou a Luděm jsme sice měli natrénováno, ale na svatbě jim fakt hodně intenzivně pršelo. Svatební portréty jsme nakonec fotili společně na Pálavě, kouknout na ně můžete tady.

Jak to probíhá?

Prakticky stejně jako jakékoliv jiné párové focení. Cílem celého našeho počínání je zjistit, jak se nám společně bude pracovat a samozřejmě vytvořit skvělé fotky, které vám poslouží jako upoutávka na vaši svatbu.
Jediné, co od vás potřebuji, je naladit se na správnou notu a užít si společný čas s vaším partnerem. Focením vás provedu, budu vám dávat „návnady“, kterých se budete chytat – nenechám vás na holičkách. Budete se hýbat, budete se držet za ruku a budete se smát. A já s vámi. Společně si zkusíme se vší efektivitou 20 minut párového focení – přesně tak, jak by mohlo probíhat na vaší svatbě o pár týdnů později.

Průběh focení následně zkonzultujeme a po vzájemném feedbacku zhodnotíme, zda by na svatebním focení bylo vhodné něco změnit nebo zlepšit. To je v praxi největší přínos předsvatebního focení – není to “naostro“, není to definitivní. Je to trénink.

Ukázka č. 2 - Peťa a Domča

Hodně svižné předsvatební focení, které proběhlo za méně než 20 minut. Výsledkem bylo přes 40 fotek. Trénink zvládnutý na jedničku! Na galerii ze svatby Peti a Dominika můžete kouknout tady.

Pojďme fotit!

Máte obavy ze svatebního focení? Vyzkoušejte si to nanečisto! Předsvatební focení je opravdu skvělá průprava, kdy poznáte nejen svého fotografa, ale často i sebe samotné. Mnohdy fotím s páry, které stojí společně před foťákem poprvé a takový trénink opravdu ocení.

Předsvatební focení doporučuji, v žádném případě ho však nevyžaduji a nedělám z něj recept na krásné fotky. Je to pořád „jen“ průprava. Svatební fotky jsou především o energii a radosti, kterou do nich společně vložíte. Ty se na výsledku vždy promítnou nejvíce.

Facebook
Twitter

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *