Často kladené dotazy

Jak probíhá rezervace termínu?

Kontaktujte mě za pomoci kontaktního formuláře. Obratem vám odepíšu na dostupnost vašeho termínu a v případě, že budu mít volno, vám zašlu ceník a možnosti dalšího postupu.

Budeme ti platit cestovné?

Cestovné v rámci ČR mám v ceně balíčku.

Přijedeš za námi i mimo hranice Jižní Moravy?

Samozřejmě! Jižní Morava je moje srdcovka, ale běžně fotím ve všech koutech republiky.

Jak dlouho s námi budeš na svatbě?

V sobotní termíny fotím výhradně v rozsahu 10 hodin, což je dostatečný čas pro zaznamenání všech důležitých momentů. V jiné dny se s vámi rád dohodnu i na zkráceném rozsahu.

Za jak dlouho nám dodáš hotové fotky? 

Primární odevzdání u mě probíhá formou odkazu na online album. Fotky takto odevzdávám nejpozději do 4 týdnů. Typicky je to ale mnohem dříve. S odstupem několika měsíců pak ode mě obdržíte fyzické dárkové balení, které zasílám hromadně 2x za sezónu za pomoci Zásilkovny. 

Musíme se potkat osobně?

Nemusíme vůbec nic, co nebudete chtít. V každém případě bych vám vřele doporučoval osobní setkání. Výrazně nám to usnadní budoucí spolupráci. Párové portrétní focení je poměrně intimní záležitost, která se většině lidí (hlavně mužům) nejeví jako příjemná záležitost. Když se ale poznáme a padneme si do noty, postavíme naší budoucí spolupráci pevné základy.

Jak dlouho nám bude trvat párové portrétní focení?

Záleží na vás. Rád praktikuji koncept 2×20 minut. Tzn. 20 minut focení odpoledne, 20 minut večer. Nemám problém fotit déle jen v jednom bloku, nebo můžeme fotit klidně jen jeden kratší blok. Záleží primárně na vás a na tom, jak prioritní pro vás portréty jsou. 
Další možností je naplánovat párové portrétní focení na jiný den (typicky pondělí či úterý po svatbě). Můžete si pak naplno užít svatbu, nikam nejezdit a naopak můžeme focením strávit více času na ideální lokalitě. 

Hledáme i kameramana, můžeš nám někoho doporučit?

Rád vám doporučím množství kameramanů. Prioritně doporučuji Kryštofa Pršalu a Zdeňka Strmisku. Výčet dalších kameramanů zasílám společně s ceníkem-

Máš už plno. Doporučíš nám jiného fotografa?

To mě mrzí! Rád vám ale doporučím zkušené kolegy, konkrétně Marka Musila , Magdu Blaha či Michala Bernátka.

Budeme podepisovat smlouvu?

Z vlastní iniciativy smlouvu nevytahuji. To na čem se domluvíme v naší mailové komunikaci je pro mě závazné. Pokud byste ale o smlouvu měli zájem, není problém ji podepsat.

Budeš potřebovat odvoz?

Nebudu, vždy jezdím po své ose. Naopak vás rád vezmu třeba na portrétní focení mým autem. 

Nabízíš také předsvatební focení? Má to smysl?

Ano, nabízím a rozhodně bych ho doporučil. Dá se absolvovat v rámci naší osobní schůzky a je to super trénink před „ostrými“ svatebními portréty. Vše si můžeme vyzkoušet, nacvičit, říct si vzájemný feedback a na svatbě už fotit tak, abychom neztráceli čas. Více o předsvatebním focením a jeho výhodách si můžete přečíst na mém blogu.

Poskytuješ i všechny neupravené originální fotky?

Neposkytuji. Neupravená fotka je jen polotovar a pouze 50 % výsledné práce. Běžně nafotím na svatbě i 7000 fotek, z nichž drtivá většina z nich je třeba 10 stejných fotek v sérii za sebou, v praxi pak vybírám tu nejlepší. Věřte, že vám poskytnu to nejlepší, co ve výběru najdu. A rozhodně nešetřím 🙂

Chtěli bychom na svatbě i fotobudku nebo možná Instax. Co bys nám doporučil? 

Fotokoutek je výborná forma doprovodného programu. Jednu takovou fotobudku vozím s sebou na své svatby a nabízím ji svým párům za zvýhodněnou cenu. Součástí je profi tiskárna s tiskem přímo na místě. Věřte, že za 4 sezóny, co ji s sebou vozím, ji všichni vychvalují do nebes!

Jak probíhá platba?

O zálohu vás poprosím v rámci rezervace. O finální platbu se pak přihlásím zhruba 4-5 dní po vaší svatbě. Probíhá převodem na účet.