8 tipů pro výběr data vaší svatby

8 tipů pro výběr data vaší svatby
Letos jsem se setkal s množstvím poptávek na focení svateb v ty samé opakující se termíny. Mnoho poptávajících ale ani nevědělo, že daný termín je jedním z nejvytíženějších vůbec. Proč tomu tak je a na co byste případně měli před výběrem data myslet jsem sepsal v tomto článku.

1. Roční období

Každý člověk vnímá různá roční období jiným způsobem. Někdo nesnáší zimu a užívá si parné letní dny, jiný se nemůže dočkat sněhu a v létě by se nejraději odstěhoval na severní pól. Ačkoliv se naprostá většina svateb odehrává v hlavní svatební sezóně (květen-září), stále oblíbenější jsou zimní svatby, které mají také své kouzlo. Navíc – kdo má fotky ze svatby ve sněhu?

2. Hlubší význam termínu

Pokud věříte na sílu čísel, vezměte se ve výročí! Může se jednat o výročí vašeho vztahu, zasnoubení nebo třeba narození dítěte. Počítejte ale s tím, že datum nemusí vyjít na pátek nebo sobotu. Řešením je se vzít v jiný den v týdnu.

3. „Hezké“ datum

Rok 2020 byl na hezké termíny obzvlášť bohatý. Termíny jako 6.6.2020, 20.6.2020, 8.8.2020 nebo 10.10.2020 vypadají na první pohled atraktivně a navíc se dobře pamatují. Berte ale na vědomí, že rok 2020 byl spíše výjimkou a v jiném kalendářním roce jich je mnohem méně. Stojí také za zvážení, zda si nekompromisně stát za jedním konkrétním datem jen proto, jak čísla vypadají. Navíc jsou všechny svatební služby v tyto významné termíny zpravidla znatelně dražší.

4. Rozpočet

Obnos, jaký do svatby chcete investovat, má na volbu termínu významný vliv. Svatební služby mimo sezónu (typicky říjen-duben) jsou dostupnější než v hlavní sezóně. Dále je potřeba vyhnout se nejvytíženějším termínům (viz výše) a případně i sobotním termínům. 

5. Sobota už není jediná možnost

Stále oblíbenější jsou páteční a dokonce i čtvrteční svatby. Vaši svatebčané si při pátečním termínu sice budou muset vzít dovolenou, ale pokud jim dáte vědět s dostatečným předstihem, neměl by to být problém! Navíc si můžete svatbu protáhnout až do neděle a užít si ji se svými nejbližšími opravdu do syta. 

6. Vaše pracovní vytíženost

Máte v práci každý rok opravdu napilno kvůli dovoleným spolupracovníků, uzávěrkám či dalším důvodům? Pak se možná raději vezměte o měsíc dříve nebo později. Naplánujte svatbu tak, aby zapadla do vašeho života co nejlépe.

7. Svatebčané

To stejné platí i pro stěžejní svatebčany – volte termín svatby tak, abyste na ní měli co největší množství vašich nejbližších a ideálně všechny opravdu nejbližší členy vaší rodiny a bezprostředního okolí. Před potvrzením data vaší svatby se vždy zeptejte svých nejbližších, zda jim daný termín vyhovuje! Určitě by je nepotěšilo zjistit, že se svatby kvůli neodkladným povinnostem nemohou zúčastnit.

8. Dostupnost dodavatelů

V neposlední řadě je potřeba myslet i na oblíbené dodavatele. Pokud si nedokážete představit svatbu jinde než na vašem oblíbeném místě, bez vašeho oblíbeného fotografa nebo bez kapely, na které jste vyrůstali, domluvte se s nimi předem, řekněte si o seznam volných termínů a finální volbu data vaší svatby tomu přizpůsobte. 

 

Klikněte zde a zjistěte, zda mám termín vaší svatby volný.

 

Facebook
Twitter

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *