Příprava pro fotobudku

Příprava pro fotobudku
Tento článek slouží jako návod pro jednoduchou přípravu místa pro využití mojí fotobudky na svatbě. Zároveň v něm ale najdete tipy, které využijete i při použití vlastní fotobudky / Instaxu.

V rámci maximalizace výhod fotobudky s sebou na svatbu nevozím asistenta, který by fotobudku sestrojil a obsluhoval. Nese to s sebou hromadu výhod, především je fotobudka ale mnohem větší zážitek pro vás a vaše svatebčany, když u ní nestojí “cizí” člověk, který má nad celou věcí dohled.

Místo umístění fotobudky ve vašem svatebním místě spolu vybereme společně po dohodě v rámci naší předsvatební schůzky. Ideální je místo situovat tak, aby za pozadím fotobudky (místo/zeď, u kterého budou stát focené osoby) nebylo žádné okno. Je to důležité pro správný vzhled výsledných fotografií – okno mířící přímo do kamery fotobudky by působilo špatně nasvětlené fotografie. Ideální je mít okno (nebo dveře nebo jiný hlavní zdroj světla) naopak přímo naproti pozadí tak, aby světlo z okna dopadalo na focené osoby. V případě venkovního umístění prosím konzultujte se mnou. Pro umístění vevnitř viz obrázek níže.

fotobudka rozestaveni
Ideální rozestavení scény pro fotobudku

Další náležitosti, které od vás budu nebo naopak nebudu potřebovat zajistit jsou sepsány v tabulce níže. Část věcí budu potřebovat zařídit od vás proto, abych sestavením a zprovozněním fotobudky strávil minimum času (typicky 15 minut v rámci oběda) a mohl se věnovat focení jako takovému.

Zajistím jáBudu potřebovat zajistit od vás
– sestavení a umístění fotobudky včetně tiskárny
– nasvětlení scény
– připravit fotopozadí
– připravit rekvizity (volitelné – pokud je budete chtít)
– připravit knihu hostů pro vlepování fotografií (volitelné – pokud ji budete chtít)
– připravit stůl pro tiskárnu o minimální velikosti 1×1 m (v případě použití rekvizit a knihy hostů doporučuji větší stůl i pro jejich umístění)
– přístup k zásuvce do 20 metrů (20m prodlužku vozím s sebou)

Tipy pro fotopozadí

Zde lze použít prakticky cokoliv, záleží primárně na tom, kolik času přípravě fotopozadí budete chtít věnovat. Může to být:

  • Slavobrána z obřadu (pokud je přenosná) nebo alternativa
  • Záclona pověšená na zdi a vyvěšená světýlky
  • Cihlová zeď
  • Dřevěná zeď
  • Břečťan v exteriéru
  • Jakákoliv jiná jednoduchá nerušivá struktura (nouzově případně bílá zeď)

Některé v minulosti použité typy fotopozadí z mých svateb přikládám níže.

Tipy pro rekvizity

Rekvizitami se rozumí různé cedulky (často na míru danému páru), paruky, masky a podobně. Rozhodně se nejedná o nezbytnou záležitost a jejich použití nechám čistě na vás. Není problém rekvizity nakoupit z různých portálů typu fler.cz nebo si je ideálně vytvořit na míru. Mohou pobavit vás i vaše svatebčany.

Tipy ke knize hostů

Kniha hostů může být skvělý vedlejší produkt fotobudky na svatbě a zároveň milým hmatatelným dárkem, který pro vás svatebčané vytvoří organicky přímo ve váš den. Moje fotobudka tiskne fotky v rozměru 10×15 cm, ideálně je pak koupit fotoknihu o rozměru 30×20 cm (na šířku), do které se na každou stranu hezky vejde fotka i vzkaz hostů. Nezapomeňte také na fixy a lepidlo pro přilepení fotek do knihy (nejlépe se osvědčila klasická oboustranná páska, která je předem nastříhaná).

marek topolar fotobudka

Závěr

Děkuji za přečtení návodu, snad vám poslouží a společně připravíme skvělou zábavu pro svatebčany na vaší svatbě!
V případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat.

Facebook
Twitter

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *