Svatba na louce – přírodě i sobě nablízku

Svatba na louce – přírodě i sobě nablízku
Svatby v přírodě jsou velkým trhákem posledních let. Lidé se berou hluboko v lesích, na vrcholcích hor, i uprostřed rozkvetlých luk. Každá venkovní svatba má své nepopiratelné kouzlo, ale čeká na vás i několik úskalí. Na co se tedy při plánování svatby na louce připravit?

Betonová džungle vám nic neříká a nejlépe se cítíte uprostřed přírody, kde na vás z výšky koukají jen mraky a slunce? Pokud pro tento pocit žijete, nenechte si ho vzít ani při plánování svatby. Kde jinde společně oslavit vaši lásku než na místě, které má pro vás nejvíc přirozenou atmosféru. Pokud jsem vám právě vnuknul nápad a jste z této myšlenky nadšení, pojďme si přiblížit, jak by vaše svatba na louce mohla vypadat. ☺

Nezahrávejte si se sezonou

Naplánovat svatbu na louce není stejné jako vybrat si místo, kde se svatby konají běžně. Příroda totiž s vaším plánem nepočítá a mění se skoro ze dne na den. Louka tak bude vypadat jinak brzy na jaře, uprostřed parného léta i na začátku podzimu. Je proto vhodné si lokaci dopředu obhlédnout a zjistit, jestli je možné tam svatbu ve vybraný termín uspořádat. I přestože svatba uprostřed rozkvetlé louky zní jako naprostá pohádka, zaskočit vás může mnohé. Vysoká tráva, kytky, na které má zrovna jeden ze snoubenců alergii nebo čerstvé seno, které vás bude při cestě k oltáři píchat do nohou. Nezapomeňte si proto o vybraném místě zjistit dostatek informací předem, ať se na tyto situace můžete dobře připravit. S ohledem na sezonu byste měli zvážit i čas obřadu. Ráno a navečer vás může překvapit padající rosa, v poledne vás zase bez vhodného stínění „roztaví“ pálící slunce. Nebojte se zeptat svého fotografa, jistě vám rád poradí!

Myslete na dobrou dostupnost

Vybrat si místo na svatbu daleko od civilizace může znít jako skvělý nápad – budete ho mít jen pro sebe a své nejbližší, v okolí nebude žádný hluk aut a kolem jen čistá příroda. Na druhou stranu byste ale měli myslet i na své svatební hosty. Jak se na místo všichni dopraví? Budou schopní dojít k obřadu pěšky? A co když nevyjde ideálně počasí? Pokud nepatříte mezi mistry improvizace, raději si všechny tyto otázky dopředu promyslete a připravte i záložní plán B.

Jako ideální kompromis se v tomto případě nabízí uspořádat svatbu na louce poblíž kvalitního zázemí. Vyberte si penzion, mlýn nebo stodolu a porozhlédněte se v jejím okolí. Nenajdete i tady hezké zákoutí, které by splnilo vaše přání na svatbu uprostřed nedotčené přírody? Toto řešení vám navíc usnadní v mnohém celé plánování. Nebudete muset řešit problém s parkováním, budete mít v záloze místo pro mokrou variantu svatby a také po obřadu místo, kde může zábava pohodlně navázat. 

V jakém stylu? 

Svatba na louce má velkou výhodu v tom, že okolní příroda se postará o výzdobu za vás. Nemusíte se tedy stresovat a užít si svůj velký den čistě v přírodním stylu. Jestli ale přece jen chcete místo trochu doladit podle vašich představ, nemusíte hned volat na pomoc floristu. Postačí vám malé vázičky s lučním kvítím, které nasbíráte přímo na místě. 

Vašemu dni samozřejmě přizpůsobte i oblečení. Není nutné se tlačit do formálního obleku a šatů, naopak můžete i váš outfit zůstat uvolněný. Nevěsta v lehkých šatech s věnečkem ve vlasech, ženich v pohodlných kalhotách a rozevláté košili. Stejně si mohou vaši svatbu užít i svatebního hosté, ovšem nezapomeňte je na dresscode včas upozornit. Důležitou roli při svatbě na louce rozhodně hraje také obuv. Dámy ať nechají vysoké podpatky raději doma a zvolí spíše praktičtější boty vhodné i „do terénu“. ☺ 

Facebook
Twitter

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *