Svatba Hotel Zámek Čejkovice

Ryze jihomoravská svatba ovíněná od začátku až do konce. Taková byla veselka Verči a Jirky 🙂

Ranní přípravy začaly v jihomoravských Brumovicích, kam pro nevěstu typicky dorazil ženich se svými svatebčany. Následný církevní obřad pak proběhl v nedalekém brumovickém kostele.

Po obřadu se všichni svatebčané přesunuli na vyhlášené svatební místo Hotel Zámek v Čejkovicích. Na Zámku jsem fotil již třikrát a musím říct, že jsem se tam opět opravdu těšil! Prostory na mě působí skvělou atmosférou, svatba se odehrává prakticky na veřejném místě, zároveň ale mají svatebčané absolutní soukromí. Čejkovice jsou navíc nádherné samy o sobě.

Na svatební portréty jsme na přání novomanželů vyrazili k bílovické kapli Hradištěk. Tehdy jsme začínali fotit kolem 17. hodiny a nutno podotknout, že jsme se tam potkali s dalšími dvěma svatbami.
Pokud tedy plánujete na Hradišťku fotit svatební portréty, doporučuji raději vyrazit až těsně před západem slunce, kdy by u kaple mělo být méně lidí 🙂 U kaple jsme na mé přání podnikli i sestup do přilehlého jehličnatého lesíka (cca 20 stromů 😀 ), za což mě v první fázi nikdo nepochválil. Fotky z toho však vzešly skvělé, a to je hlavní! 🙂

Svatba v nádherných prostorách Hotelu Zámek v Čejkovicích .

Svatba pod vlivem templářů

Jižní Morava nabízí spoustu krásných míst, kde upořádat pořádnou veselku. Výjimkou rozhodně není ani Hotel Zámek Čejkovice, který si vás získá svou atmosférou. Původně gotická tvrz později přestavená na zámek se tyčí uprostřed stejnojmenné obce, která je známá zejména pro svůj vinařský background. Rozsáhlé sklepy v Čejkovicích vybudovali už ve 13. století rytíři z templářského řádu, a tato tradice pěstování vína se zde udržela do dnes. Pokud jste si tedy víno oblíbili i vy, Hotel Zámek Čejkovice může být ti pravým místem i pro vás. 

Na zámku v Čejkovicích se rozhodně dobře najíte, napijete a strávíte skvělý svatební den i noc. Pokud se počasí vydaří podle představ, plně využijete nádvoří zámku. Tam lze pohodlně postavit stan pro všechny svatební hosty, užít si oběd a pak může začít volná zábava. Pokud váháte ohledně hudebního doprovodu, inspirovat se můžete i na svatbě Verči a Jirky, kteří se jako praví jihomoraváci a milovníci vína nebáli zazpívat/zabékat“ si u cimbálu.

Hotel Zámek Čejkovice samozřejmě nabízí mimo svoje krásné prostředí také skvělou polohu. Jste uprostřed vinařského kraje, kde to k oblíbeným známým místům není daleko. Což je zároveň příjemný bonus pro každého fotografa. Zhruba 15 minut od Čejkovic je ikonická kaple Hradištěk u Velkých Bílovic, oblíbené místo novomanželů na první svatební portréty. Nedaleko jsou také zajímavé rozhledny, jako je architektonicky zajímavá Stezka nad vinohrady v Kobylí nebo rozhledna Vyšicko v Mutěnicích. Osobně nerad jezdím fotit portréty novomanželů daleko od místa svatby, abychom tím příliš nenabourali svatební den. Jak jsem se ale už mnohokrát přesvědčil, skvělé fotky se dají udělat i za dvacet minut. 

Kromě svateb je Hotel Zámek Čejkovice skvělým místem i pro jiné typy akcí, jako jsou oslavy a firemní party. Díky svým ubytovacím kapacitám pohodlně pojme všechny vaše hosty, nemusíte tedy po projásané noci řešit žádné složité odvozy. 

Jak se vám líbila galerie Svatba Hotel Zámek Čejkovice ?
Svatba Hotel Zámek Čejkovice